آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • سه شنبه ۳۰ شهریور ۱۴۰۰ , Tuesday 21 September 2021
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 115140
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۹ مرداد, ۱۳۹۹ - ۱۲:۰۲
 • شما اینجا هستید :اخبار استان
 •   

  تازه‌ترین آمار کرونا در مازندران| ادامه شرایط قرمز کرونایی در مازندران

  به گزارش آوای شمال؛

  آوای شمال/ وضعیت استان مازندران از پنجمین ماه شیوع کرونا برای دومین بار قرمز شد و طی این مدت تعداد موارد ابتلا و حتی بستری چندین برابر شد.

  طی این مدت باتوجه به استفاده از ماسک و توجه به بحث فاصله‌گذاری اجتماعی وضعیت کمی بهتر شد اما باید بگوییم با شرایط مطلوب فاصله داریم که لازم است رعایت شود.

  طی ۱۰ روز گذشته تعداد موارد ابتلا و بستری روز به روز درحال کاهش است به‌طوری‌که آمار موارد ابتلا به کمتر به ۲۰۰ نفر رسید و همچنین تعداد بیماران بستری نیز رو به کاهش است که امیدواریم با توجه مردم به توصیه‌های بهداشتی این روند ادامه داشته باشد.

  سیدعباس موسوی رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران اظهار کرد: طی ۲۴ ساعت گذشته تعداد ۱۲۴ بیمار مشکوک به کرونا بر اساس تشخیص بالینی در بیمارستان‌های تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی مازندران در سطح استان بستری شدند.

  وی افزود: در همین مدت تعداد ۱۷۶ نفر از افراد مشکوک بستری شده ، از بیمارستان‌ها مرخص شدند و تکمیل روند درمانی خود را در منزل ادامه خواهند داد.

  رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران بیان کرد: هم اکنون ۸۷۷ نفر بیمار مشکوک به ویروس کرونا با علائم تنفسی حاد مشکوک به کرونا براساس تشخیص بالینی در این مراکز بستری هستند.

  این مسؤول خاطرنشان کرد: رعایت نکات بهداشتی، استفاده از ماسک و فاصله گذاری اجتماعی همچنان یکی از ضرورت‌هایی است که باید به صورت جدی در شرایط کنونی به آن توجه کرد.

  فرزاد جلالی رئیس دانشگاه علوم پزشکی بابل اظهار کرد: در حال حاضر ۲۴۴ بیمار مشکوک به کرونا در بیمارستان‌های بابل بسترى هستند.

  وی افزود: در ۲۴ ساعت گذشته ۲۶ بیمار جدید بستری و ۴۴ بیمار هم ترخیص شدند.
  رئیس دانشگاه علوم پزشکی بابل گفت: ۵۳ بیمار در بخش‌های مراقبت‌های ویژه بستری هستند.

  به گزارش فارس، طی ۲۴ ساعت گذشته در دانشگاه‌های علوم پزشکی مازندران و بابل ۱۵۰ مورد ابتلای جدید داشتیم و همچنین تعداد یک‌هزار و ۱۱۱ بیمار در بیمارستان‌ها و مراکز درمانی سطح استان بستری هستند.

   

  برچسب ها :

  نظرات