آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • چهارشنبه ۳۱ شهریور ۱۴۰۰ , Wednesday 22 September 2021
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 114849
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۹ مرداد, ۱۳۹۹ - ۱۶:۲۷
 • شما اینجا هستید :اجتماعی > اخبار برگزیده > اخبار محمودآباد
 •   

  فرماندار شهرستان محمودآباد خبرداد

  تولید و تامین ۱۰ درصد برنج مازندران از مزارع کشاورزی محمودآباد

  به گزارش آوای شمال؛

  آوای شمال/ آئین همزمانی برداشت و نشاء مکانیزه برنج شهرستان محمودآباد ظهر امروز و با حضور فرماندار، بخشدار مرکزی و مدیر جهاد کشاورزی شهرستان محمودآباد و با رعایت پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی در روستای بولیده از بخش مرکزی محمودآباد برگزار شد.

  فرماندار شهرستان محمودآباد با اشاره به تولید ۱۰ درصد برنج استان مازندران در این شهرستان بیان کرد: امسال از ۱۷ هزار و ۶۴۰ هکتار اراضی کشاورزی با ۱۴ هزار بهره‌بردار و در مجموع کشت اول و دوم حدود ۱۱۵ هزار تن شلتوک از مزارع شهرستان برداشت شد که بیش از ۱۰ درصد تولید برنج استان را به خود اختصاص داد.

  علیرضا شریعت به اهمیت مکانیزاسیون کشاورزی اشاره کرد و بیان داشت: در راستای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا با توجه بع شروع فصل برداشت برنج از مزارع کشاورزی و با هدف افزایش سرانه تولید و برداشت محصول انتظار می‌رود کشاورزان شریف شهرستان به فرایند مکانیزاسیون کشاورزی روی آورند.

  وی درباره آتش زدن کاه کلش زمین های کشاورزی بیان کرد: همه ساله در تابستان به ویژه بعد از برداشت محصول کشاورزی بسیاری از کشاورزان برای پاکسازی زمین از بقایای کشاورزی پس از برداشت محصول اقدام به سوزاندن می نمایند غافل از اینکه این کار، عوارض ناخوشایندی را بر جای گذاشته و سلامت محیط زیست و سلامت افراد جامعه با توجه به شیوع ویروس کرونا برای افراد دارای مشکل تنفسی و ریوی را با خود به همراه دارد.

  نماینده عالی دولت در شهرستان محمودآباد در پایان یکی از مهمترین رویکرد های دولت در صنعت کشاورزی را توسعه مکانیزاسیون عنوان کرد و ادامه داد: درحال حاضر تعداد ۵۴۰ دستگاه نشاکار در شهرستان وجود دارد که از این تعداد حدود ۴۰۰۰ هکتار از زمین های شالیزاری این شهرستان به کشت مکانیزه برنج اختصاص پیدا کرده است.

  برچسب ها :

  نظرات