آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • چهارشنبه ۳۱ شهریور ۱۴۰۰ , Wednesday 22 September 2021
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 114840
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱ مرداد, ۱۳۹۹ - ۱۳:۱۱
 • شما اینجا هستید :اجتماعی > اخبار برگزیده > اخبار محمودآباد
 •   

  بخشدار مرکزی محمودآباد:

  با برپایی هرگونه مراسم در باغ های روستایی برخوردار می شود/ ضرورت جلوگیری از حضور مهمان غیربومی در روستاها

  به گزارش آوای شمال؛

  آوای شمال/ بخشدار بخش مرکزی شهرستان محمودآباد با اشاره به وجود ۴۵ روستا در بخش مرکزی گفت: ما از ابتدا شیوع ویروس کرونا سه جلسه اضطراری با دهیاران برگزار کردیم و موارد مصوب ستاد کرونای شهرستان را به دهیاران ابلاغ و قرار بر این شد دهیاران در سطح روستاها بعنوان رئیس، ستاد کرونای روستاها را با حضور شورا، فرمانده پایگاه مقاومت و نماینده شبکه بهداشت تشکیل دهند.

  غلام رضا رنجبر مهم ترین وظیفه ستاد مقابله با کرونا در روستاها را رصد کردن خانواده های مشکوک و مبتلا به کرونا و انجام اقدامات لازم برای جلوگیری از انشعاب این ویروس منحوس عنوان کرد.

  وی تاکید کرد: پایگاه های مقاومت، بهورزان، دهیاران و شوراها ستاد کرونا در روستاها را فعال و تمامی دستورالعمل‌ها از جمله عدم برگزاری مراسمات را پیگیری و گزارش نمایند.

  بخشدار بخش مرکزی شهرستان محمودآباد از تعطیلی سواحل و شناگاه ها تا اطلاع ثانوی خبر داد و بیان کرد: شهردار و دهیاران روستاهای ساحلی از ورود مسافران و بومیان به ساحل جلوگیری کرده و با نصب بنر در ساحل، به مردم اطلاع رسانی و آنان را از خطرات احتمالی آگاه نمایند.

  رنجبر با بیان اینکه روزانه از طریق بلندگو و آژیر خطر در سطح شهر و روستاها به مردم در رابطه با خطرات ویروس کرونا هشدار داده می‌شود، متذکر شد: برگزاری مراسمات در آرامستان‌های شهری توسط شهرداری‌ها و در روستاها توسط پایگاه‌های مقاومت روستاها پیگیری و نظارت گردد.

  وی با اشاره به تعطیلی کلیه بازارهای هفتگی در مناطق شهری و روستایی محمودآباد بیان داشت: دهیاران و شورا های اسلامی از پذیرش مهمانان غیر بومی در سطح مناطق روستایی به ویژه شهرک‌ها جلوگیری نمایند.

  بخشدار بخش مرکزی محمودآباد خاطرنشان کرد: برگزاری کلیه مراسمات و اجتماعات حتی در باغ‌ها و منازل ممنوع می‌باشد و با متخلفان برخورد خواهد شد.

  رنجبر در پایان ضدعفونی، سم پاشی، آهک پاشی و گندزدایی کوچه‌ها و خیابان‌ها، عدم بازگشایی مساجد و تکایا، جمع‌آوری صحیح زباله‌های عفونی، ممانعت از هرگونه فعالیت ورزشی و جلوگیری از ورود مسافران و افراد غیربومی به روستاهای توریستی را اقدامات انجام شده در راستای مقابله با ویروس منحوس کرونا عنوان کرد.

  برچسب ها :

  نظرات