آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • سه شنبه ۳۰ شهریور ۱۴۰۰ , Tuesday 21 September 2021
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 114830
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۳۰ تیر, ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۲
 • شما اینجا هستید :اجتماعی > اخبار استان
 •   

  مهارت‌آموزی بیش از ۱۰ هزار مازندرانی در سال جاری/ایجاد اشتغال برای ۵۳۲ نفر

  به گزارش آوای شمال؛

  آوای شمال/ سیدحسین درویشی، مدیرکل اداره آموزش فنی و حرفه‌ای مازندران، پیش از ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه استان به مناسبت هفته مهارت‌آموزی اظهار کرد: این اداره  یکی از کلیدی‌ترین دستگاه‌هایی است که با مهارت و مهارت آموزی سروکار داشته و در این بخش بسیار تأثیرگذار است.

  وی افزود: مهارت‌آموزی افراد موجب ارتقای ارزش‌های اجتماعی و هویت افراد در جامعه می‌شود و زمینه را برای توسعه‌یافتگی و ایجاد کسب‌وکار در جهت رونق اقتصادی فراهم می‌کند که در این خصوص لازم است، افراد و نیروی انسانی توانمند داشته باشیم.

   درویشی یادآور شد: لازم است همه اقشار جامعه دستگاه‌های اجرایی، بنگاهای اقتصادی، سمن‌ها و خیران  در برقراری نهضت مهارت‌افزایی مشارکت پویا و هدفمند داشته باشند در این راستا، شورای مهارت در استان و فراکسیون مهارت در مجلس شورای اسلامی راه‌اندازی و فعال شد که نشان دهنده اهمیت این موضوع است.

  مدیرکل اداره آموزش فنی و حرفه‌ای مازندران، خاطرنشان کرد: سیاست آموزش فنی و حرفه‌ای آموزش با توجه به نقاط قوت و ظرفیت نسبی منطقه‌ای است که در مازندران، توجه به بخش کشاورزی، گردشگری، نوار ساحلی، اقتصاد دریا و صنعت ضرورت دارد.

  این مسؤول عنوان کرد: در شهرستان‌ها فرمانداران به عنوان رئیس شورای مهارت و رئیس مراکز فنی‌وحرفه‌ای به عنوان دبیر فعالیت کنند تا نیازهای آموزشی با حفظ شرایط موجود برای مشاغل جدید برطرف شود، اولویت توجه به کارآفرینی باشد.

  وی با اشاره به اینکه هدف ما آموزش، مشاوره و هدایت به بازارهای کسب و کار است، گفت: در حال حاضر طیف آموزشی به سمت آموزش‌های دانش‌بنیان رفته و پرورش ایده را در دستور کار داریم، آموزش رشته غواصی را برای بار اول، در استان استارت زدیم.

  درویشی با تأکید بر اینکه بی‌اعتنا نبودن به نقش مهارت ضرورت دارد، یادآور شد: افزایش مهارت در جهت جهش تولید از سازوکارهای اصلی است به‌طوری که در این مسیر،  در بخش پوشاک و مد اسلامی از ظرفیت ۱۳۵ آموزشگاه آزاد طراحی دوخت فعال در استان استفاده خواهیم.

  مدیرکل اداره آموزش فنی‌وحرفه‌ای مازندران، اعلام کرد: در سه ماهه اول سال جاری، در بخش فعالیت‌های آموزشی دولتی دو واحد صدور مجوز و موافقت‌نامه اصولی جهت تأسیس مراکز جوار کار‌گاهی، کارآموزی ۱۰ نفر از دانشجویان در مراکز، ۱۳ آموزش دو گانه، آموزش ۸۵۴ نفر در بخش مشاغل خانگی، تدوین و بازنگری هشت استاندارد آموزشی،  تکمیل و تجهیز پنج کارگاه آموزش و آموزش مهارت ویژه به ۳۳۷ نفر صورت گرفت.

  وی اضافه کرد: در سال ۹۸، در مازندران، ۸۵ هزار و ۸۰۴ نفر ساعت از  آموزش فناوری‌های نوین و منطبق با مشاغل نو استفاده کردند، ۶۲۳ نفر مهارت در محیط کار واقعی را کسب کرده و برای ۵۳۲ نفر اشتغال ایجاد شد، به ۱۲۴ نفر هم خدمات کارآفرینی ارائه شد، همچنین، برای ۲ هزار و ۹۰۱ نفر اجرای دوره‌های آموزشی طرح تکاپو را داشتیم.

  درویشی گفت: در بخش آموزش دولتی در سه ماهه اول سال ۷ هزار و ۷۹۷ ‌نفر به میزان یک‌میلیون و ۶۳۲ هزاد و ۶۹۲ نفر ساعت، آموزش دیدند‌، در بخش آموزشگاه‌های آزاد هم ۲ هزار و ۵۲۵ نفر به میزان۵۷۶ هزار و ۵۸۰ نفر ساعت تحت مهارت‌آموزی قرار گرفتند‌،
  که در مجموع به ۱۰ هزار و ۳۲۲ نفر به میزان ۲ میلیون و ۲۰۹ هزار و ۲۷۳ نفر ساعت آموزش داده شد.

  مدیرکل اداره آموزش فنی و حرفه‌ای مازندران، از برگزاری هشت نمایشگاه مجازی دستاوردهای آموزشی مهارتی، در هفته مهارت‌آموزی خبر داد و گفت: همچنین برگزاری دو کارگاه آموزشی آنلاین کسب و کار ویژه مشاغل در زمان کرونا، رونمایی از سایت و شبکه مجازی اطلاع‌رسانی مراکز، تقدیر از متخبان استان و مدال‌آوردندگان، رونمایی از سامانه آموزش مجازی را در این هفته خواهیم داشت.

  برچسب ها :

  نظرات