آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • شنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۰ , Saturday 4 December 2021
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 114808
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۴ تیر, ۱۳۹۹ - ۰۶:۴۲
 • شما اینجا هستید :اجتماعی > اخبار برگزیده > اخبار محمودآباد
 •   

  فرماندار شهرستان محمودآباد:

  قاچاق کالا مانع تحقق جهش تولید و اقتصاد مقاومتی در جامعه

  به گزارش آوای شمال؛

  آوای شمال/علیرضا شریعت فرماندار شهرستان محمودآباد در جلسه ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز گفت: قاچاق کالا ضمن خدشه دار کردن اهداف حمایتی دولت، موجب از بین رفتن آثار سیاستهای تعرفه ای و غیر تعرفه ای دولت می شود.
  وی مهمترین آثار قاچاق را عدم پرداخت حقوق دولت از سوی قاچاقچیان و کاهش سرمایه گذاری در صنایع و کاهش حجم فعالیت های تولیدی در داخل کشور و در نتیجه کاهش اشتغال دانست و افزود: و با توجه به آنکه صنایع تولیدی داخلی مجبورند از ظرفیت های داخلی و موجود فعالیت نماید در نتیجه قیمت تمام شده تولیدات بالا رفته منجر به افزایش تورم در داخل کشور می شود.
  وی گفت: بسیاری از کالاهایی که به صورت قاچاق وارد کشور می شود کالاهای مصرفی بوده و عمدتاً جزو کالاهای اساسی و مورد نیاز مصرف کننده نمی باشد و قاچاقچیان سودجو با تبلیغات و ایجاد نیاز کاذب در مصرف کننده به مصرف این کالاها در داخل کشور دامن می زنند.
  نماینده عالی دولت در شهرستان محمودآباد کنترل مبادی ورودی کالا در مرزها و علی الخصوص توجه به واحدهای تولیدی داخلی بهترین راه مبارزه با قاچاق کالا ست. در سایه توجه به تولیدات داخلی و ارتقاء کیفیت محصولات تولید شده ، بی شک شاهد کاهش رغبت مردم به خرید محصولات قاچاق وارداتی خواهیم بود.
  فرماندار شهرستان محمودآباد تصریح کرد : مقدار ۴۲۷۱ لیتر مشروبات الکلی و ۱۷۸۰ عدد تجهیزات ماهواره ای اعم از دیش ، رسیور و ال ان بی و ۷۶ قبضه سلاح شکاری ( ۳۶ عدد فشنگ جنگی و ۱۸۵ عدد فشنگ شکاری ) و ۷۶۴۴ عدد انواع مواد محترقه و ۲۰۸۷ قلم انواع لوازم آرایشی و بهداشتی و ۳۶۸۴۰ نخ انواع سیگار و ۵۰ پاکت انواع تنباکو به ارزش ریالی ۰۰۰/۰۰۰/۶ و ۷۰۰/۳۴ کیلو گرم ماهی خاوریاری و ۶۴۳ قطعه ماهی استخوانی در سال ۹۸ و سه ماهه اول سالجاری در حوزه قاچاق کالاو ارز شهرستان محمودآباد کشف و ضبط شد.
  وی افزود : در سه ماهه اول سالجاری ۹۹ در حوزه قاچاق کالاو ارز ۴۶ لیتر مشروبات الکلی دست ساز و ۱۰ بطر خارجی و ۳ تن چوب جنگلی قاچاق و یک قبضه سلاح جنگی ، و یک قبضه شکاری و ۷ عدد فشنگ و ۲۳۷۰ تخته فرش خارجی و ۹۰۰/۱۴ کیلو گرم ماهی خاویاری و ۴۳ قطعه ماهی استخوانی و ۵ کیلو ماهی آزاد ممنوعه در شهرستان کشف و ضبط شد.

  برچسب ها :

  نظرات