مجلس گرانی‌های اخیر کالا و خدمات را پیگیری می‌کند

چاپ

مجلس گرانی‌های اخیر کالا و خدمات را پیگیری می‌کند

آوای شمال/ غلامرضا شریعتی در ارتباط با افزایش نرخ ارز و گرانی‌های کالا و خدمات در کشور، اظهار کرد: گرانی‌های اخیر ناشی از چند موضوع است.

وی با اشاره به اینکه برخی از محصولات کشاورزی از ارز ترجیحی استفاده می‌کردند، تصریح کرد: به دلیل شرایطی که بحث صادرات نفت و سایر فرآورده‌ها پیش آمده مشکلاتی در ورود ارز به داخل کشور ایجاد شده که پرداخت ارز به این بخش دچار مشکل شده است و این معنی تداوم فعلی نیست و در حال رایزنی برای تخصیص  ارز ترجیحی برای کالای اساسی به ویزه نهاده‌های کشاورزی داشته باشیم.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد: در حال حاضر کالا به بنادر کشور وارد شده و زمینه تامین نیازمندی‌های کشور فراهم شده و به زودی قیمت برخی از محصولات کاهش می‌یابد.

وی در ارتباط با افزایش قیمت مرغ، بیان کرد: تولید کنندگان مرغ در حال حاضر نهاده‌ها را با ارز آزاد دریافت می‌کنند و همین موضوع باعث افزایش قیمت این محصول شده است که پس از واردات  نیازمندی‌های مرغداران این محصول به قیمت گذشته بر می‌گردد.

شریعتی با اعلام اینکه نظارت و کنترل بر امور یکی از وظایف جدی مجلس است، گفت: وزیر جهاد و سایر وزرا در مجلس حضور پیدا کرده و پیگیری نمایندگان مجلس مسیر عادی‌سازی قیمت‌های کالای اساسی را شتاب می‌دهد.