آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • چهارشنبه ۲۸ مهر ۱۴۰۰ , Wednesday 20 October 2021
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 114725
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۸ تیر, ۱۳۹۹ - ۰۷:۱۹
 • شما اینجا هستید :فضای مجازی
 •   

  از تولید ماسک تا لباس از سوی هنرمندان تئاتر/ بیات: پاداش کار خیرمان را گرفتیم

  به گزارش آوای شمال؛

  از تولید ماسک تا لباس از سوی هنرمندان تئاتر/ بیات: پاداش کار خیرمان را گرفتیم

  آوای شمال/ هفدهم اسفند ماه ۹۸ گزارشی در خبرگزاری فارس مبنی بر حرکت خلاقانه یک هنرمند به جای اجرای نمایش در زمینه کمک به مردم برای تولید ماسک منتشر شد (اینجا) ، پیرو این گزارش و مطالب بعدی آنها در تماشاخانه سرو و سپس در منازلشان تا سال جاری ادامه فعالیت دادند.

  بیات و گروهش از چندی پیش با تولید ماسک کار خلاقانه ای را شروع کرده و از طریق فضای مجازی با مردمی که نیاز به ماسک دارند، بچه های کار، معلولان و اقشار کم درآمد مرتبط شده و ماسک ها را رایگان در اختیار مردم قرار دادند.

  بیات  عنوان کرد: تقریبا یک ماه پیش فعالیت در عرصه تولید ماسک را به اتمام رساندیم اما در همین دوره تصمیم گرفتیم یک تولیدی مانتو و لباس با دوستان تئاتر راه بیاندازیم.

  وی در ادامه توضیح داد: خدا خواست که مشغول به کار خیاطی شویم ، دستمان راه بیوفتد. بعد از سه ماه یک سری تکه پارچه در خانه داشتیم که آنها را تبدیل به مانتو کردیم و از قضا هم خیلی قشنگ شد . خلاصه یک سری آموزش هم دیدیم تا بتوانیم کار اصولی تر انجام دهیم و الان هم پیگیر کارگاه هستیم.

  بیات با اشاره به اینکه ملکی را اجاره و چرخ خیاطی هایی را هم تهیه کرده اند، گفت: این چرخ ها را تصمیم داریم به کارگاه منتقل کنیم و شروع به کار شویم . خدا پاداش کار خیر ما را اینطور داد که بتوانیم کسب و کاری راه بیاندازیم.

  وی محل کارگاه را شهر قدس دانست و گفت: تهران ملک و مغازه خیلی گران است و امکانش برایمان نبود به خاطر همین در حاشیه تهران آمدیم تا ارزان تر شود.

  بیات درباره فعالیت تئاتری خود گفت: تا انتهای امسال که همه چیز بلاتکلیف است حتی همین کارهایی که قرار است اجرا بروند هم مخاطب زیادی نخواهند داشت و فرمالیته هستند روی همین حساب گفتیم تا آخر امسال کار تولیدیمان را به نتیجه برسانیم و با دست پر تر به تئاتر برگردیم.

  وی درباره انواع فعالیت هایشان در تولیدی گفت: بهرحال ما چرخ خیاطی داریم و هر چیزی می توانیم تولید کنیم از مانتو و شلوار تا برسیم به چیزهای دیگر. البته هنوز کار را شروع نکردیم تازه ملکمان را اجاره کردیم و میخواهیم کلید تحویل بگیریم و بعد از ظهر هم اسباب کشی داریم و فکر میکنم دو روزی هم درگیر خرید پارچه در بازار باشیم.

  برچسب ها :

  نظرات