آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • چهارشنبه ۲۸ مهر ۱۴۰۰ , Wednesday 20 October 2021
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 114627
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۶ خرداد, ۱۳۹۹ - ۰۴:۲۰
 • شما اینجا هستید :ایران و جهان
 •   

  سوء‌استفاده اداره گمرک و حفاظت مرزی آمریکا از بودجه اختصاصی کنگره

  به گزارش آوای شمال؛

  سوء‌استفاده اداره گمرک و حفاظت مرزی آمریکا از بودجه اختصاصی کنگره

  آوای شمال/ بر اساس گزارش دیوان محاسبات آمریکا، مقامات اداره گمرک و حفاظت مرزی این کشور از بودجه‌ای که برای کمک‌های بشردوستانه به مهاجران در ایالات متحده اختصاص یافته سوء‌استفاده می‌کنند.

  به نوشته وبگاه «بیزنس اینسایدر»، این مقامات، بودجه اختصاص یافته کنگره آمریکا برای مهاجران در این کشور را صرف خودرو‌های ای‌تی‌وی، موتور‌های آفرود و قایق‌های خود و یا برای سگ‌هایی که به گفته آنها برای کشف و بازداشت تروریست‌ها در نظر گرفته شده‌اند، هزینه می‌کنند.

  سال گذشته، کنگره آمریکا، در بحبوحه هجوم مهاجرانی که در مرز‌های آمریکا و مکزیک به دنبال پناهندگی بودند، طرح اختصاص بودجه ۴.۶ میلیارد دلاری را برای افزایش امنیت مرز‌ها و کمک به مهاجران دستگیرشده در پایگاه‌های گشتزنی مرز‌ها را به تصویب رساند.

  شمار مهاجرانی که به دنبال پناهندگی در آمریکا بودند، توانایی اداره گمرک و حفاظت مرزی آمریکا برای دستگیری این افراد را کاهش داده و منجر به شلوغی در مرز‌ها، شرایط ناگوار و حتی مرگ کودکان مهاجر شده است.

  کنگره در بخشی از این طرح، تقریباً ۱۱۲ میلیون دلار را برای مواد مصرفی و مراقبت درمانی این مهاجران اختصاص داده است.

  بر اساس گزارش‌هایی، اداره گمرک و حفاظت مرزی آمریکا تنها بخشی از این پول را به درستی هزینه کرده است؛ که شامل هزینه برای محصولات بهداشتی، غذا و پوشاک بوده است.  اما بخش دیگری از این پول به هزینه‌های بی‌ربط اختصاص یافته است.

  اداره گمرک و حفاظت مرزی در بیانیه‌ای اعلام کرده که این تخلفات «ماهیت فنی» داشته و این اداره در نظر دارد برای اصلاح اوضاع اقدامات لازم را انجام دهد.

  دموکرات‌های کنگره نیز بلافاصله اقدام این اداره را محکوم کرده و این نهاد را به قانون‌شکنی و سوء‌استفاده از بودجه متهم کرده‌اند.

  برچسب ها :

  نظرات