آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • چهارشنبه ۲۸ مهر ۱۴۰۰ , Wednesday 20 October 2021
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 114607
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۴ خرداد, ۱۳۹۹ - ۱۱:۴۳
 • شما اینجا هستید :فضای مجازی
 •   

  برپایی کارگاه آموزشی رعایت نکات بهداشتی در سالن‌های سینما

  به گزارش آوای شمال؛

  برپایی کارگاه آموزشی رعایت نکات بهداشتی در سالن‌های سینما

  آوای شمال/ بنا به اعلام روابط عمومی سازمان سینمایی، کارگاه آموزشی رعایت نکات ایمنی و آشنایی با دستورالعمل‌های بهداشتی مقابله با ویروس کرونا در سالن های سینما، امروز (چهارشنبه ۲۱ خرداد) با حضور مدیران و پرسنل سینماها در سازمان سینمایی برگزار شد.
  سیدمهدی طباطبایی نژاد معاون ارزشیابی و نظارت سازمان سینمایی با تاکید براینکه به ناچار باید با موضوع زندگی در شرایط کرونا کنار بیاییم گفت: سینما و مراکز فرهنگی می توانند فضای زندگی را به شرایطی شاد و امید بخش تبدیل کنند.
  وی ادامه داد: مقصود ما از این جلسه و جلسات مشابه که در استان های مختلف به صورت مجازی برگزار می شود این است که به مردم شریف کشورمان این اطمینان خاطر را بدهیم که فضای سینمای ایران یک فضای ایمن، پاکیزه و مراقبت شده جهت حضور خانواده ها برای به تماشا نشستن آثار ارشمند سینمای ایران است.
  معاون سازمان سینمایی با اشاره به روند بازگشایی سالن های سینما و عدم استقبال و اطمینان خاطر مردم و خانواده ها در برخی از کشورهای آسیب دیده از ویروس کرونا گفت : عدم اطمینان خاطر از فضاهای عمومی ممکن است باعث شود سینما ها در بدو بازگشایی مورد استقبال قرار نگیرد و وظیفه ما به عنوان مدیران سینماها و مسئولین و تصمیم گیران و سیاستگذاران این است که جامعه مخاطب را به این اطمینان خاطر برسانیم که وقتی به سینما می روند به یک فضای ایمن وارد شده اند، فضایی که همه مراقبت های لازم برای حضور آنها در نظر گرفته شده است و پروتکل های لازم بهداشتی که ستاد ملی کرونا در نظر گرفته است به طور دقیق توسط مدیران سینمایی رعایت می شود و مدیران و کارکنان کار آزموده در سینما ها حضور دارند.
  وی خاطر نشان کرد: امکانات لازم بهداشتی در سینما ها مهیا شده است که طی روزهای آینده از طریق انجمن سینما داران تحویل می شود.
  معاون ارزشیابی و نظارت سازمان سینمایی در ادامه گفت: اگر شروع بازگشایی ما شروعی کند و با عدم استقبال باشد برگشتن به چرخه اکران مناسب کار دشواری خواهد شد.
  وی تصریح کرد: ما در یک چینش منطقی و مناسب برای این مرحله از اکران، ۲ یا ۳ فیلم تازه در کنار امتداد اکران فیلم هایی که از قبل بر پرده بودند را در نظر گرفته ایم و با اطمینان خاطری که ان‌شاءالله برای مخاطبین ایجاد خواهد شد معتقدم سینما ها با استقبال خوبی مواجه خواهند شد و از این منظر شرایط کشور و مردم ما با بسیاری از کشورهای دیگر متفاوت است.
  بنابر گفته این مدیر سینمایی بازگشایی سالن های سینما ابتدا با درخواست ۴۰ درصد ظرفیت مطرح شد و در ادامه با پیگیریهای وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و موافقت ستاد ملی کرونا به ظرفیت ۵۰ در صد رسید و امید واریم این ظرفیت را بتوانیم به مرور افزایش دهیم.
  طباطبایی نژاد نحوه عملکرد مناسب عوامل اجرایی و کارکنان و مدیران سینما ها، نقش تاثیر گذاری مثبت صدا و سیما، رسانه ها و فضای مجازی را در تشویق و اطمینان بخشی به مردم جهت استقبال از فیلم های روی پرده بسیار مهم و تاثیر گذار دانست.
  معاون ارزشیابی و نظارت سازمان سینمایی از همکاری رییس اورژانس کشور برای برپایی این کارگاه آموزشی قدردانی کرد.
  در ادامه سعید مهر سروش به عنوان مدرس این کارگاه در بیش از یک ساعت نکات آموزشی مورد نظر جهت آموزش مدیران و پرسنل سینماها را مطرح کرد و پاسخگوی سوالات آنها شد.
  محمد رضا فرجی مدیر کل اداره نظارت بر عرضه و نمایش هم در پایان جلسه توضیحاتی را در خصوص تامین اقلام بهداشتی سینماها مطرح کرد.
  این کارگاه آموزشی بعد از مصوبه کارگروه بررسی آسیب های کرونا در سینما در پی دیدار رییس سازمان سینمایی و رییس سازمان اورژانس کشور برگزار شد.

  * «مست عشق» تا پایان تابستان آماده نمایش می‌شود
  مهران برومند تهیه کننده این فیلم اعلام کرد: فیلمبرداری چند سکانس کوتاه از “مست عشق” به دلیل شیوع ویروس کرونا باقی مانده که به محض رفع محدودیت‌های کرونا و باز شدن مرزها به اتمام خواهد رسید. همچنین تدوین این فیلم توسط سپیده عبدالوهاب درحال انجام است و امورفنی پس از تولید ازجمله صداگذاری نیز همزمان در ترکیه انجام می‌شود.
  وی گفت: با توجه به شرایط موجود، پیش بینی ما برای زمان اتمام کامل پروژه، پایان مراحل فنی و رسیدن به مرحله آماده نمایش، انتهای تابستان است ولی زمان اکران آن، بستگی کامل به اوضاع نمایش فیلم در سینماهای ایران و جهان دارد. به هرحال این فیلم محصول مشترک است و باید همزمان در ایران و ترکیه روی پرده برود.
  برومند درباره مشغول شدن حسن فتحی در یک پروژه دیگر گفت: مطابق توافق‌مان با آقای فتحی، ایشان تا انتهای “مست عشق” همراه این پروژه خواهند بود و بر امور فنی و مراحل پس از تولید فیلم تا انتها نظارت خواهند داشت.
  تهیه کننده “مست عشق” درباره سکوت خبری پروژه عنوان کرد: ما معمولا وقتی چیزی را اعلام می‌کنیم که خبر مهمی داشته باشیم. وقتی وضعیت اکران فیلم در جهان مشخص نیست، چرا انتظار بیهوده ایجاد کنیم. ما پروژه را آماده نمایش می‌کنیم ولی تصمیم‌گیری درباره زمان اکران به زمان بازگشایی و روشن شدن وضعیت سینماهای جهان با وجود محدودیت‌های کرونا موکول می‌شود.

  برچسب ها :

  نظرات