آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • چهارشنبه ۲۸ مهر ۱۴۰۰ , Wednesday 20 October 2021
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 114555
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۷ خرداد, ۱۳۹۹ - ۱۳:۱۳
 • شما اینجا هستید :فرهنگی > فضای مجازی
 •   

  جزیره‌های پربازدید در فضای مجازی+تصاویر

  به گزارش آوای شمال؛

  آوای شمال/ به نقل از تراول پالس جزیره‌ها همواره از جاذبه‌های گردشگری جهان به حساب آمده و در مرکز توجه گردشگران قرار گرفته‌اند. در ماه‌های گذشته و پس از همه‌گیری ویروس کرونا اگرچه محدودیت‌هایی برای سفر ایجاد شد، اما از علاقه مردم برای بازدید از نقاط مختلف جهان کاسته نشد وفضای مجازی بیش از پیش به عنوان یک وسیله برای سفر ایمن و بازدید از جاذبه‌های گردشگری کشور‌های مختلف شناخته شد. ما در این گزارش ۵۰ جزیره را که بیشتر از سایر جزایر در فضای مجازی دیده شده‌اند، به شما معرفی می‌کنیم.

  جزیره‌هایی با بازدید زیاد در فضای مجازی

  بالی

  جزیره بالی در کشور اندونزی قرار گرفته ومحل تلاقی دو اقیانوس آرام و هند است. این جزیره با مساحتی بالغ بر ۵۶۲۰ کیلومترمربع یکی از مراکز گردشگری مهم جهان به حساب می‌آید.

  از جاذبه‌های جزیره بالی می‌توان به کوه گودان آگانگ (مادر کوه‌ها)، آن کوتا و اوبود اشاره کرد.

  جزیره‌هایی با بازدید زیاد در فضای مجازی

  هاوایی

  مجمع‌الجزایر هاوایی ایالت پنجاهم آمریکاست. از جزایر اصلی این مجمع‌الجزایر می‌توان به اوآهو، مائوئی، کائوآئی، لانائی، مولوکای، نیهاو و کاهولاوی اشاره کرد البته بزرگترین جزیره آن با نام هاوایی شناخته می‌شود.

  جزیره‌هایی با بازدید زیاد در فضای مجازی

  ایرلند

  سومین جزیره بزرگ اروپا و بیستمین جزیره بزرگ دنیا با نام ایرلند شناخته می‌شود. این جزیره در شمال غربی اروپا قرار گرفته ودربرگیرنده جمهوری ایرلند و ایرلند شمالی است.

  جزیره‌هایی با بازدید زیاد در فضای مجازی

  فلورس

  فلورس یکی دیگر از جزایر اندونزی است؛ این جزیره در مجمع‌الجزایر سوندای کوچک قرار گرفته است.

  جزیره‌هایی با بازدید زیاد در فضای مجازی

  ایبیزا

  یک جزیره کاتالیانیایی با نام ایبیزا یا یابسه در جزایر بالئارس اسپانیا قرار گرفته است. این جزیره صخره‌ای، چندین منطقه وساحل معروف مانند سن آنتونیو، کالا باسا و کالا کونتا را دارد.

  جزیره‌هایی با بازدید زیاد در فضای مجازی

  پورتوریکو

  پورتوریکو با نام رسمی قلمرو همسود پورتوریکو مجمع‌الجزایری در شمال شرقی منطقه کارائیب است. این جزیره از نواحی غیرضمیمه به خاک ایالات متحده آمریکا به‌شمار می‌آید و نامش در زبان اسپانیایی به معنای بندر ثروتمند است.

  کریستف کلمب در طول دومین سفر دریایی‌اش به قاره جدید، جزیره اصلی پورتوریکو را کشف کرد. سرخ‌پوستان بومی آن جزیره را با نام بوریکن به معنای سرزمین شاهزاده نجیب می‌شناختند، اما کلمب آن را با نام سان خوان به جهانیان معرفی کرد. بعد‌ها مهاجران اسپانیایی به تدریج مردم تاینو را محو و معادنشان را ضبط کردند بنابراین جزیره با نام امروزی خود شناخته شد.

  جزیره‌هایی با بازدید زیاد در فضای مجازی

  سیسیل

  بزرگترین جزیره در دریای مدیترانه با نام سیسیل شناخته می‌شود. این جزیره با مساحتی بالغ بر ۲۵٬۷۱۱ کیلومتر مربع یک ناحیه خودمختار از کشور ایتالیا است. کوه اتنا (بلندترین آتشفشان فعال در اروپا) معروف‌ترین شناسه جزیره سیسیل است.

  جزیره‌هایی با بازدید زیاد در فضای مجازی

  کوبا

  کوبا با نام رسمی جمهوری کوبا از مجمع‌الجزایری در دریای کارائیب تشکیل شده است. این کشور نیز همانند پورتوریکو توسط کریستف کلمب کشف شد.

  جزیره‌هایی با بازدید زیاد در فضای مجازی

  جامائیکا

  کریستف کلمب در سال ۱۴۹۴ جامائیکا را کشف کرد و آن را با نام سانتیاگو به جهانیان معرفی کرد؛ جامائیکا کشوری جزیره‌ای در دریای کارائیب است.

  جزیره‌هایی با بازدید زیاد در فضای مجازی

  مایورکا

  جزیره مایورکا با مساحتی بالغ بر ۳۶۴۰ کیلومتر مربع در دریای مدیترانه قرار گرفته است. این جزیره که در شرق اسپانیا واقع شده، ۳۰۰ روز در سال آفتابی است.

  جزیره‌هایی با بازدید زیاد در فضای مجازی

  از جزایر دیگری که با استقبال خوب کاربران فضای مجازی مواجه شده است می‌توان به پوکت (یکی از جزایر تایلند)، اکیناوا (جنوبی‌ترین استان کشور ژاپن)، جرزی (یک جزیره وابسته به سلطنت بریتانیا)، مالدیو (جزیره‌ای در اقیانوس هند)، لومبوک (جزیره‌ای در همسایگی بالی)، تنریف (یکی از جزیره‌های اسپانیا)، ساردینیا (جزیره‌ای در غرب ایتالیا)، مائویی (دومین جزیره بزرگ هاوایی و هفدهمین جزیره بزرگ آمریکا)، لانگ آیلند، اوآهو، پنانگ (یکی از استان‌های کشور مالزی)، هوکایدو (دومین جزیرهٔ بزرگ کشور ژاپن)، کرت (بزرگترین و پرجمعیت‌ترین جزیرۀ یونانی و پنجمین جزیرۀ بزرگ در دریای مدیترانه)، گرن کاناریا (دومین جزیره پرجمعیت مجمع‌الجزایر قناری)، باربادوس (جزیره‌ای در دریای کارائیب)، سوماترا (ششمین جزیره بزرگ جهان)، آروبا (جزیره‌ای واقع در شمال شبه جزیره پاراگوآنای ایالت فالکون ونزوئلا)، تاسمانی (جزیره‌ای در استرالیا)، موریس (کشوری جزیره‌ای در جنوب غربی اقیانوس هند) اشاره کرد.

  برچسب ها :

  نظرات