آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • سه شنبه ۲۷ مهر ۱۴۰۰ , Tuesday 19 October 2021
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 114306
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۹ اردیبهشت, ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۲
 • شما اینجا هستید :فرهنگی > فضای مجازی
 •   

  برنامه‌های موزه «نقاشی پشت شیشه» در هفته میراث فرهنگی

  به گزارش آوای شمال؛

  آوای شمال/ مهدی کارخانی مدیر موزه «نقاشی پشت شیشه» درباره برنامه‌های ویژه این موزه به مناسبت فرا رسیدن روز جهانی موزه و هفته میراث فرهنگی اظهار کرد: شعار امسال شورای بین‌المللی موزه (ایکوم) برای این روزها، «موزه‌ها برای برابری: تنوع و فراگیری» است. موزه «نقاشی پشت شیشه» هم در راستای تحقق این شعار تلاش می‌کند.

  وی افزود: شیوع ویروس کرونا موجب بروز مشکلاتی برای بازدید حضوری مردم از موزه‌ها شد؛ برای حل این مشکل ما فعالیت خود را در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی بیشتر کردیم. با این هدف، هفته گذشته به مناسبت لیالی قدر و نزدیکی آن با هفته میراث فرهنگی، نمایشگاهی با عنوان «جلوه امیرالمومنین در آثار نقاشی پشت شیشه» برپا و امکان بازدید مجازی آن را در سایت اداره کل میراث فرهنگی فراهم کردیم.

  کارخانی بیان کرد: همچنین به مناسبت روز جهانی موزه، کلاس آموزش مجازی «نقاشی پشت شیشه» را به صورت آنلاین و برخط برگزار خواهیم کرد؛ هرچند این نوع آموزش برای بازدیدکنندگان حرفه‌ای بسیار سخت خواهد بود.

  مدیر موزه «نقاشی پشت شیشه» تأکید کرد: با وجود مشکلات سعی کردیم از همه ظرفیت‌ها و توانمندی‌هایمان استفاده کنیم تا برای بازدیدکنندگان شرایط بهتری فراهم شود؛ اما برای بازخورد بهتر مردمی نیازمند زیرساخت‌های بیشتر هستیم. موزه‌های ما آن طور که باید مورد استقبال قرار نمی‌گیرند و به نظر من یکی از دلایل آن نبود فرهنگ بهره وری و استفاده از موزه‌ در بین مردم است.

  کارخانی در پایان تصریح کرد: موزه‌ها باید یک کنش اجتماعی به وجود بیاورند و بر محیط پیرامون خود تاثیرگذار باشند؛ موزه ها باید بتوانند برابری را بین تمام اقشار جامعه به وجود بیاورند تا همه مردم از موزه‌ها بازدید کنند.

  برچسب ها :

  نظرات