آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • سه شنبه ۲۷ مهر ۱۴۰۰ , Tuesday 19 October 2021
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 114263
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۲ اردیبهشت, ۱۳۹۹ - ۱۷:۰۹
 • شما اینجا هستید :اخبار استان > اقتصادی
 •   

  تشریح دلایل کندی خدمات و علت نارضایتی مردم مازندران از مدیران استانی

  به گزارش آوای شمال؛

  آوای شمال/ گلایه از بروکراسی سنگین اداری در استان مازندران همیشه وجود داشته است.

  با وجود شعارهای متعدد درباره برنامه‌ریزی برای رفع بروکراسی اداری شاهد هستیم که این شعارها چندان محقق نشده است و بسیاری از امور اداری در استان با وجود اینکه باید براساس قانون عمل شود، سلیقه‌ای مدیریت می‌شود.

  سه‌شنبه‌های شلوغ ملاقات عمومی در مازندران یکی از نشانه‌های بروکراسی سنگین اداری در استان است که این خود از دو جهت مورد بررسی است، نخست اینکه کارمند به وظایف قانونی خویش آگاهی ندارد یا اینکه اختیارات لازم برای بررسی موضوعات در اداره وجود ندارد.

  که موضوع دوم هم خود نیاز به بررسی بیشتر دارد که با وجود شعارهای برون‌سپاری هنوز مردم و برخی مواقع سرمایه‌گذاران لنگ امضاهای طلایی مدیران هستند.

  در همین ارتباط مفید غلامی‌راد به برخی چالش‌های اداری در مازندران، در نشست کارگروه تغییر کاربری اراضی در مازندران اشاره کرده است.

  وی که در ارتباط با درخواست‌های مردم در قالب تبصره ۴ واگذاری‌ها صحبت می‌کرد به برخی از چالش‌های اداری در استان نیز اشاره کرده است.

  غلامی‌راد بیان کرد: مازندران با روند سیاست‌گذاری و مراجع متعدد تصمیم‌گیری روبرو است و این امر موجب کند شدن خدمات در استان و ایجاد نارضایتی شده و حجم عظیمی از درخواست‌های مردم تغییر کاربری اراضی در قالب تبصره ۴ و یا در قالب دیگری باشد.

  رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌‌ریزی مازندران، درباره بحث تغییر کاربری‌ها گفت: امروزه تغییر کاربری باید به عنوان امر منکر شناخته شود.

  وی با اعلام اینکه باید در تصرف  اراضی ملی جرم‌انگاری شود، افزود: این موضوع به عنوان یک موضوع منکراتی است و همه دستگاه‌ها اجرایی که دخیل هستند موظفند برای جلوگیری از این امر مهم ورود کنند.

  غلامی‌راد سازمان برنامه‌ریزی را مسؤول موضوع آمایش سرزمین اعلام کرد و گفت: آمایش سرزمین وظیفه ماست و مطالعه آمایش سرزمین استان مطالعه شد و سند آن هم در شورای تخصصی کشور تصویب شد و با تصویب از سوی مجلس شورای اسلامی یک سند قابل دفاع با ضمانت اجرایی است.

  وی اضافه کرد: ما مسؤول ساخت استان هستیم،بایدجلوی بعضی چیز‌هایی که برای استان خسارات به بار می آوررند را بگیریم این‌طور نیست که ما پول بدهیم و توسعه را به مفهموم عملیات صرف عمرانی تعریف کنیم.

  رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌‌ریزی مازندران در پایان گفت: در بحث تغییر کاربری اراضی و یکپارچه‌سازی به صورت جدی برخورد کنند چون این موضوع با خدشه اساسی از قبل مختلف روبرو است.

  برچسب ها :

  نظرات