آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • سه شنبه ۲۷ مهر ۱۴۰۰ , Tuesday 19 October 2021
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 114209
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۱ اردیبهشت, ۱۳۹۹ - ۱۲:۵۲
 • شما اینجا هستید :اجتماعی > اخبار استان
 •   

  گلایه‌های یک نویسنده/ کتاب “معلم مدرسه اوایل مرداد وارد بازار خواهد شد

  به گزارش آوای شمال؛

  آوای شمال/ ارسلان رسولی عمارلویی نویسنده شمال کشور و نویسنده کتاب “معلم مدرسه”در گفت‌وگو با خبرنگار فارس از ساری با انتقاد از بی‌توجهی به کتاب و کتابخوانی گفت: هیچ دردی برای یک نویسنده بدتر از این نیست که کتابش را در کنار سطل زباله پیدا کند.

  وی افزود: یکی از دوستان نویسنده‌ام که با گرفتن وام دومین کتابش را به چاپ رسانده بود به من گفت کتاب‌هایم را کسی نمی‌خرد و حتی به کتاب‌فروشی‌های شهرهای اطراف هم می‌برم و به صورت امانت می‌برم کسی حاضر نمی‌شود آن را با ۵۰ درصد تخفیف بخرد.

  رسولی تصریح کرد: یک روز همسرم کتاب کثیفی را که از کنار سطل زباله شهرداری گرفته بود به خانه آورد و به طرف من پرت کرد و گفت؛ به‌جای حرام کردن پول برای چاپ کتاب آن را به زخم زندگی‌ات بزن!

   این نویسنده خاطرنشان کرد: اینجاست که باید گفت هیچ دردی برای یک نویسنده بدتر از این نیست که کتابش را کنار سطل زباله پیدا کند، البته خیلی از نویسندگان گمنام چون ما با این مشکل روبرو هستیم.

  وی با اشاره به بی توجهی دولت‌ها نسبت به نشر کتاب و فضای مطالعه در کشور عنوان کرد: متأسفانه از نویسندگان و ناشران استقبال نمی‌شود و این صنعت پویا که می‌توانست غذای روح جامعه باشد به تدریج فراموش شد، البته اگر من نویسنده مانند یک لبو فروش دوره گرد در لبو فروشی سرمایه‌گذاری می‌کردیم هم به نان و آبی می‌رسیدیم و هم زن خانه خوشحال می‌شد.

  وی ادامه داد: چه کنیم وظیفه خود را در نوشتن خلاصه و به آن عشق می‌ورزیم، کتاب در دنیای فضای مجازی غریب است و متأسفانه تلگرام و مجموعه فضای مجازی انگیزه مطالعه روزنامه‌های مکتوب و کتاب را از مردم گرفته است و به جای آن فضا را برای انتشار مطالبی در حجم وسیع و غیرمستدل برای جامعه روشنفکری ما فراهم کرده است.

   رسولی‌عمارلویی همچنین درخصوص کتاب جدید خود گفت: کتاب “معلم مدرسه” آماده ارسال به ” انتشارات سلسله قم” است که با مهار ویروس کووید ۱۹ به زیر چاپ خواهد رفت و اوایل تا اواسط مرداد وارد بازار کتاب خواهد شد.

  وی یادآور شد: داستان این کتاب روایت زندگی یک معلم است که در دو فصل قبل و بعد از انقلاب به آن پرداخته شده است، معلم در روستاهای دوردست و کوهستانی هم معلم است و هم ملای روستا برای کفن و دفن و خواندن نماز میت برای مرده‌ها!

  برچسب ها :

  نظرات