آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • چهارشنبه ۲۸ مهر ۱۴۰۰ , Wednesday 20 October 2021
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 114197
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۱ اردیبهشت, ۱۳۹۹ - ۱۲:۴۷
 • شما اینجا هستید :اجتماعی > اخبار استان
 •   

  جهش تولید در دستور کار تشکل‌های تعاونی قرار گیرد

  به گزارش آوای شمال؛

  آوای شمال/ کامران اصغری شنبه‌شب در جلسه هم‌اندیشی و تعامل بخش تعاون اداره کل با تشکل‌ها ونهادهای وابسته که به منظور تحقق جهش تولید، توسعه و ارتقاء تعاونی‌ها و اتحادیه‌های استان و آسیب شناسی در بخش تعاون برگزار شد اظهار کرد: توجه به بخش تعاون را همواره می‌ توان از رمزهای نامگذاری شعار سال در کلام منویات مقام معظم رهبری در سال‌های متمادی دریافت کرد.

  وی با اشاره به اینکه تعاونی‌ها در سال جهش تولید می‌توانند نقش مهمی را ایفا کنند، افزود: ارتقای بیش از پیش بخش تعاون و تشکیل تعاونی‌های کیفی و دانش بنیان از ضروریات این بخش است.

  مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران با تأکید بر اینکه برگزاری اینگونه جلسات سبب تعامل و همچنین حل آسیب‌های موجود در بخش تعاون می‌شود خاطرنشان کرد: باید توجه شود که جلسات باید عملیاتی و دارای مصوبات مهم و اجرایی باشد.

  اصغری با اشاره به ضرورت تفویض امور این بخش به اتاق تعاون، بیان کرد: با واگذار کردن کارها به اتاق تعاون می‌توان از ظرفیت‌های موجود در اتاق تعاون و همچنین اتحادیه‌ها استفاده کرد، البته امور تعاون این اداره کل و مجموعه اتاق تعاون و تعاونگران استان باید با ایجاد هم افزایی جهت توسعه این مهم باید تلاش کنند.

  مدیر امور شعب بانک توسعه تعاون مازندران نیز در این جلسه اظهار کرد: بانک توسعه تعاون از ظرفیت‌های بالایی برخوردار است و باید با کمک اتاق تعاون و همه تعاونگران استان در راستای توسعه ظرفیت‌های این بانک با هدف توجه ویژه به تعاونی‌ها مانند ارائه انواع تسهیلات گامی بزرگ برداشته شود.

  رئوف احمدی ادامه داد: برای حمایت از تعاونی‌ها قطعا از اختیارات ویژه خود استفاده خواهم کرد زیرا این بانک متعلق به بخش تعاون است.

  مدیر امور تعاون اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران نیز در این جلسه با بیان وظایف اتاق تعاون و اتحادیه‌ها بر ضرورت تقویت و توسعه آن برای رسیدن به جایگاه واقعی خود و تعامل با اتاق تعاون برای برنامه‌های راهبردی در بخش تعاون بخصوص تعاونی‌های که توانایی صادرات دارند تأکید کرد.

  علی باقری با اشاره به اینکه تعاونی‌ها انتظار دریافت تسهیلات مناسب را دارند، افزود: با حمایت کردن از تعاونی‌ها توسط منابع بانک توسعه تعاون  و صندوق ضمانت می‌توان شاهد پیشرفت و حل آسیب‌های موجود در بخش تعاون بود.

  باقری در پایان خواستار تفکیک تعاونی‌های فعال و غیر فعال برای شناختن فضاهای خالی موجود در بخش تعاون شد.

  برچسب ها :

  نظرات