آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • چهارشنبه ۲۸ مهر ۱۴۰۰ , Wednesday 20 October 2021
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 114142
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۶ اردیبهشت, ۱۳۹۹ - ۱۷:۵۵
 • شما اینجا هستید :ایران و جهان
 •   

  صدور ۶۳ حکم بازداشت اداری علیه فلسطینیان در عرض یک ماه

  به گزارش آوای شمال؛

  صدور 63 حکم بازداشت اداری علیه فلسطینیان در عرض یک ماه

  آوای شمال/ مقامات رژیم اشغالگر صهیونیستی به هجمه‌های نظام‌مند خود علیه اسرای فلسطینی در زندان‌های این رژیم ادامه می‌دهند که از جمله آن دنبال کردن سیاست «اهمال پزشکی» و صدور احکام «بازداشت اداری» است که به بازداشت‌های بدون محاکمه یا تفهیم اتهام می‌گویند.

  به گزارش روزنامه فرامنطقه‌ای القدس العربی، کمیته امور اسرا و آزاده‌های فلسطینی گفت: «مقامات رژیم اشغالگر ظرف ماه آوریل گذشته ۶۳ حکم بازداشت اداری جدید یا تمدید آن صادر کرده است».

  این کمیته افزود: «این بازداشت‌های اداری بدون تفهیم اتهام علیه بازداشتی‌ها صادر می‌شود و رژیم اشغالگر وانمود می‌کند که پرونده بازداشتی محرمانه است که حتی توسط وکیل بازداشتی هم مشاهده نمی‌شود و این خلاف قوانین بین المللی است».

  نیروهای اشغالگر به طور عمدی مدت بازداشت اسرای اداری را یک روز مانده به پایان یافتن حکم قبلی تمدید می‌کنند که در بیشتر اوقات این مدت هر بار به شش ماه می‌رسد به گونه‌ای که اسرای فلسطینی سال‌های زیادی را در بازداشت اداری به سر می‌برند بدون اینکه از اتهامات علیه خود آگاهی داشته باشد.

  تاکنون برخی اسرای فلسطینی هم با دست زدن به اعتصاب غذاهای طولانی مدت توانسته‌اند حکم آزادی خود را به دست آورند.

  از سوی دیگر یک مرکز مطالعاتی سازمان آزادی بخش فلسطین اعلام کرد که نظامیان رژیم اشغالگر در همین ماه آوریل گذشته قریب به ۲۰۰ شهروند کرانه باختری و قدس و نوار غزه از جمله ۳۵ کودک و دو زن را بازداشت کردند.

  این مرکز گفت:« اسرای حاضر در زندان‌های رژیم اشغالگر به دلیل رفتارهای سرکوبگرانه، اعمال مجازات‌های جمعی و محرومیت‌ها از ساده ترین حقوق مبتنی بر قوانین بین المللی در اوضاع معیشتی بسیار سختی به سر می‌برند».

  باشگاه «الاسیر» ویژه رسیدگی به امور اسرای فلسطینی هم امروز مداخله جدی جامعه بین المللی برای آزادی قریب به ۷۰۰ اسیر فلسطینی را خواستار شد که در زندان‌های رژیم اشغالگر با بیماری‌های مختلف دست و پنجه نرم می‌کنند و قریب به ۱۰ نفر آنها مبتلا به سرطان هستند.

  بیش از پنج هزار اسیر فلسطینی از جمله زنان، سالخوردگان و کودکان در زندان های رژیم صهیونیستی به سر می برند  و همگی از بدرفتاری و توهین و شکنجه و محرومیت ها شاکی هستند.

  برچسب ها :

  نظرات