آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • سه شنبه ۲۷ مهر ۱۴۰۰ , Tuesday 19 October 2021
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 114137
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۶ اردیبهشت, ۱۳۹۹ - ۱۷:۵۹
 • شما اینجا هستید :ایران و جهان
 •   

  ائتلاف «دوله القانون» نامه‌رسان نامه منسوب به سفیر آمریکا را معرفی کرد

  به گزارش آوای شمال؛

  ائتلاف «دوله القانون» نامه‌رسان نامه منسوب به سفیر آمریکا را معرفی کرد

  آوای شمال/ «کاطع الرکابی» از اعضای ارشد ائتلاف «دوله القانون» در عراق، امروز (سه‌شنبه)، گفت که رساننده نامه، مترجم «متیو تولر» سفیر آمریکا در عراق بوده است.

  در همین ارتباط، «نوری المالکی» رئیس ائتلاف عراقی دوله القانون در حساب توئیتری خود نوشته بود که نامه‌ای منسوب به سفیر آمریکا در عراق دریافت کرده است؛ وبگاه خبری شبکه «السومریه» متن این نامه و پاسخ المالکی به آن را امروز منتشر کرد.

  عضو ارشد ائتلاف دوله القانون در گفت‌و‌گو با وبگاه خبری «شفق نیوز» گفت: «کسی که نامه را به المالکی رسانده است مترجم سفیر آمریکا در عراق است؛ این مسئله نشان می‌دهد که نامه موثق است».

  در نامه یادشده از المالکی خواسته شده که از «مصطفی الکاظمی» مأمور تشکیل کابینه در عراق حمایت شود.

  کاطع الرکابی در ادامه گفت: «امیدواریم که تمام طرف‌های سیاسی حامی مصطفی الکاظمی مأمور تشکیل کابینه، پس از رسیدن نامه تهدید، وعید و ترغیب سفارت آمریکا، از موضع خود دست بکشند».

  در همین ارتباط، ائتلاف دوله القانون در بیانیه‌ای اعلام کرده بود که در دولت مصطفی الکاظمی مشارکت نمی‌کند و به کابینه او در پارلمان نیز رأی اعتماد نخواهد داد.

  الرکابی ادامه داد: «پیش‌بینی می‌کنیم که در لحظه آخر سورپرایزی وجود داشته باشد بویژه پس از این نامه آمریکا. پیش‌بینی می‌کنیم که برخی احزاب سیاسی موضع خود را در قبال الکاظمی تغییر دهند. همچنین گمان می‌رود که تمام احزاب موضع خود را تغییر دهند. در صورتی که احساس ملی و حساسیتی در خصوص عراق وجود داشته باشد، باید [این موضع از] از سوی تمام طرف‌های سیاسی که نامه آمریکا به آنها رسیده و یا در جریان هستند، یکپارچه باشد».

  در همین ارتباط، سفارت آمریکا تا بدین لحظه واکنشی به این نامه‌ ادعایی نشان نداده؛ اما با این حال، «ایاد علاوی» رهبر ائتلاف «الوطنیه» خواستار تکذیب آن توسط سفارت آمریکا شده است.

  این اظهارات در حالی شکل می‌گیرد که فردا (چهارشنبه) کابینه مصطفی الکاظمی مأمور تشکیل کابینه عراق به رأی گذاشته خواهد شد.

  برچسب ها :

  نظرات