آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • چهارشنبه ۲۸ مهر ۱۴۰۰ , Wednesday 20 October 2021
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 114136
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۶ اردیبهشت, ۱۳۹۹ - ۱۸:۰۱
 • شما اینجا هستید :ایران و جهان
 •   

  مارک اسپر کاهش توانایی رزمی نظامیان آمریکایی به خاطر کرونا را رد کرد

  به گزارش آوای شمال؛

  مارک اسپر کاهش توانایی رزمی نظامیان آمریکایی به خاطر کرونا را رد کرد

  آوای شمال/ در حالی که شیوع بیماری «کووید-۱۹» بین اعضای ارتش آمریکا شبهاتی را در زمینه توانایی های رزمی آنها ایجاد کرده، وزیر دفاع آمریکا بر رد شایعات در این باره  مدعی آمادگی قوای آمریکا شد.

  به نوشته وبگاه «جونگ جانگ دیلی» «مارک اسپر» وزیر دفاع آمریکا روز دوشنبه در مصاحبه با اندیشکده «بروکینگز» در «واشنگتن دی سی» گفت: «با اطمینان میتوانم بگویم که ما با متحدین خود در شبه جزیره آمادگی لازم را داریم.»

  وزیر دفاع آمریکا در پاسخ به سئوالی درباره میزان آمادگی نیروهای ایالات متحد در کره جنوبی  با وجود آزمایشهای موشکی اخیر کره شمالی نیز گفت: «همه تلاشها برای ممانعت از رفتار بد است و نیروهای ما توانسته‌اند این کار را انجام داده و آمادگی خود را حفظ کنند.»

  مارک اسپر البته از تعویق رزمایشهای آمریکا با کره جنوبی ابراز نگرانی کرد، ولی با این وجود مدعی هماهنگی نیروهای آمریکا با نظامیان کره جنوبی  شد.

  این در حالی است که روزنامه «یوریمینزوکری» منتشر شده در کره شمالی به تازگی نوشت که رزمایش مشترک انجام شده بین سئول و واشنگتن تب جنگ را در بحبوحه ویروس کرونا شعله ور میکند.

  این نشریه نوشت: «ارتش کره جنوبی به طور مرتب در حال انجام رزمایش از جمله تمرینهای هوایی و زمینی است.»

  این روزنامه در ادامه به رزمایش هوایی همسایه جنوبی خود با آمریکا که هفته گذشته با شرکت جنگندههای «اف-۱۵» و «اف-۱۶» ارتش کره و جنگندههای اف-۱۶ آمریکا برگزار شد، اشاره کرد.

  این نشریه نوشت: «این اقدامات نوعی بی احتیاطی و تحریک آمیز برای جنگ با ماست. این تمرین نوعی پنهانکاری برای جنگ است.»

  برچسب ها :

  نظرات