آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • چهارشنبه ۲۸ مهر ۱۴۰۰ , Wednesday 20 October 2021
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 114124
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۶ اردیبهشت, ۱۳۹۹ - ۱۷:۲۸
 • شما اینجا هستید :اجتماعی
 •   

  صالح‌زاده:

  اخذ ۲۰ میلیارد تومان اعتبار برای ساماندهی پسماند قائم‌شهر

  به گزارش آوای شمال؛

  آوای شمال/ عباس صالح‌زاده شهردار این شهر در پیامی ویدئویی با بیان اینکه مبحث کارخانه کمپوست، پسماند شهری و محل دفن زباله در جاده کیاکلا یک دغدغه عمومی بود که نیاز به رسیدگی داشت، اظهار کرد: همه تلاش و برنامه‌ریزی‌ها را انجام دادیم، شورای اسلامی شهر هم پای کار آمد و شهرداری طی ۶ ماه گذشته، طراحی‌های کارخانه کمپوست و تکمیل آن را انجام داد.

  وی با عنوان اینکه طراحی احداث لندفیل بهداشتی در چهار فاز توسط شهرداری قائمشهر انجام شد، افزود: با وجود همه موانع و مشکلات، طرح‌های شهرداری قائم‌شهر در سازمان شهرداری‌های کل کشور و گروه‌های تخصصی حوزه مدیریت پسماند و همچنین توسط اداره‌کل محیط زیست مازندران، بررسی و تأیید شد.

  شهردار قائم‌شهر با اعلام اینکه جزو شهرهایی بودیم که توانستیم با خرید به‌موقع زمین سایت و آماده کردن آن برای اجرای طرح‌های مدیریت پسماند شهری، حدود ۸ میلیارد تومان اعتبار جذب کنیم، تصریح کرد: این اعتبار به ما ابلاغ شده و به‎صورت اوراق خزانه در اختیار ما قرار می‌گیرد.

  این مسؤول ادامه داد: در این حوزه ۲ میلیارد تومان به لندفیل بهداشتی اختصاص یافته است که پیمانکار آن مشخص شده و شروع عملیات را تا هفته آینده آغاز خواهیم کرد.

  صالح‌زاده اضافه کرد: ۶ میلیارد تومان هم به کارخانه کمپوست تخصیص پیدا کرده که در حال مراحل برگزاری مناقصات است.

  وی عنوان کرد: مطمئنیم با تلاش‌ها و دفاعیاتی که در جلسات متعدد با متخصصین انجام دادیم و خودم نیز شخصاً حضور پیدا کردم و مباحث شهری و نگرانی‌های مردم را انتقال دادم، توانستیم اعتبار را جذب کنیم.

  شهردار قائم‌شهر خاطرنشان کرد: قول ۱۲ میلیارد تومان اعتبار تکمیلی این پروژه را هم گرفتیم و انشاالله این کار به یادگار از شورای دوره پنجم و شهرداری قائم‌شهر به‌جا بماند تا دغدغه و چالش‌های ذهنی مردم در حوزه پسماند، مرتفع شود.

  برچسب ها :

  نظرات