آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • چهارشنبه ۲۸ مهر ۱۴۰۰ , Wednesday 20 October 2021
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 114047
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۳ اردیبهشت, ۱۳۹۹ - ۱۰:۴۲
 • شما اینجا هستید :فرهنگی > فضای مجازی
 •   

  جعفری: «بچه مهندس» در فصل سوم جسورتر است/ تاکید سریال بر قضاوت نکردن است

  به گزارش آوای شمال؛

  آوای شمال/ «مهرزاد جعفری» بازیگر «نقش مسعود» در فصل سه سریال «بچه مهندس» درباره حضور خود در این مجموعه تلویزیونی گفت: بازخوردهای مثبتی تا به اینجا داشتیم و خدا را شکر می کنم که نقش مسعود به دل مخاطب نشسته است.

  وی در پاسخ به این سوال که چرا ادامه این شخصیت در جوانی به بازیگر دیگری سپرده شد نیز بیان داشت: تصمیم با آقای غفاری کارگردان بود که بازیگران را تغییر دهند و من در جریان نیستم و طی تصمیم هایی که گرفته شد قرار شد تا نقش جوانی مسعود را آقای کریمی بازی کند.

  این بازیگر در ادامه نیز ضمن بیان چگونگی ورودش به این سریال افزود: اواخر سال ۹۷ از طرف خانم تیرانداز به آقای غفاری معرفی شدم و با آقای غفاری صحبت کردم و تست دادم. از همان ابتدا کارگردان گفت برای نقش جدیدی بازیگر می خواهیم و از من تست گرفتند. حدود ۶ ماه بعد با من تماس گرفتند و قرار شد نقش مسعود را بازی کنم.

  جعفری در ادامه بیان داشت: اولین بار که فیلم نامه را خواندم با مسعود ارتباط خوبی برقرار کردم چون که تقریبا شبیه به خودم است. برون گرا و اجتماعی است و دوست دارد با اطرافیان ارتباط برقرار کند  و در عین حال تنهایی خاص خودش را هم دارد و مدام تلاش می کند تا این تنهایی را سرکوب کند. اینکه مسعود تک فرزند است و خواهر و برادر ندارد هم شبیه به من است و از این حیث خیلی به هم شبیه هستیم.

  بازیگر سریال «از سرنوشت» در ادامه با اشاره به اینکه نقش مسعود در ورود به سریال مخاطب را دچار سوءتفاهم می کند گفت: دقیقا یکی از دلایل جذابیت مسعود همین بود که خصوصیات اخلاقی او با دانشجویان دانشگاه امیرکبیر تفاوت بسیاری داشت. انگار که شخصیت مسعود وقتی دانشگاه رفت در یک تضادی قرار گرفت که همین تضاد جذابیت دارد. فقط این را می گویم که در جامعه همه نوع شخصیت داریم و دلیلی ندارد بخواهیم آدم ها را بر اساس ظاهرشان دسته بندی کنیم.

  بازیگر سریال عاشقانه با اشاره به هدف های این سریال گفت: قضاوت نکردن درباره آدم ها یکی از اهداف این سریال است و بالاخص قضاوت نکردن درباره ظاهرشان و در ادامه هم این سریال تابویی را شکاند که دلیلی ندارد همیشه بچه درس خوان ها به دانشگاه سراسری بروند! و جذابیت این سریال همین است و تا الان هم جسورانه جلو آمده و در فصل ۳ جسارت بیشتری به خرج داده است.

  این بازیگر درباره اینکه آیا در این سریال به زندگی شخصی مسعود نیز وارد می شویم گفت: بله تا حدودی زندگی شخصی مسعود را هم می بینیم اما از آنجایی که محوریت روی زندگی جواد است ما کمتر به زندگی قاسم و مسعود نزدیک می شویم.

  وی درباره تفاوت نقش خود در سریال بچه مهندس و از سرنوشت نیز گفت: نکته جالب درباره این دو سریال و نقش هایی که ایفا کردم این بود که این دو نقش ۱۸۰ درجه با هم فرق داشتند و طبق بازخوردهایی که داشتم توانستم این تفاوت را در بازیم اجرا کنم.

  جعفری در پایان نیز بیان داشت: تمام حرفه بازیگری و حتی دانش کمی که از بازیگری دارم را مدیون خانم تیرانداز هستم که استادم بودند و چند کار تئاتر با هم انجام دادیم.

   سریال «بچه مهندس» به کارگردانی علی غفاری، نویسندگی حسن وارسته و تهیه کنندگی سعید سعدی هر شب از شبکه دو سیما پخش می شود.

  برچسب ها :

  نظرات