آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • سه شنبه ۲۷ مهر ۱۴۰۰ , Tuesday 19 October 2021
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 114040
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۳ اردیبهشت, ۱۳۹۹ - ۱۰:۴۲
 • شما اینجا هستید :اجتماعی
 •   

  باعث شرمندگی است که هنوز روی حقوق معلمان صحبت می‌کنیم

  به گزارش آوای شمال؛

  آوای شمال/ حمیدرضا حاجی بابایی وزیر اسبق آموزش و پرورش و رئیس فراکسیون فرهنگیان مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: اگر به قانون اساسی و سیاست های کلی ابلاغی از سوی رهبری پایبند بوده و به آن عمل کنیم می توانیم به بسیاری از خواسته‌ها جامه عمل بپوشانیم و به این نقطه برسیم که آموزش و پرورش حرف اول نظام و در اولویت اول باشد.

  وی افزود: اگر آموزش و پرورشی مترقی، پویا و قدرتمند داشته باشیم مشکلاتی که امروز گریبانگیر آن است را دیگر شاهد نخواهیم بود. منظورم این دولت و آن دولت و دوره خاصی از مجلس هم نیست؛ تا امروز هرچه تلاش کردیم نتوانستیم آموزش و پرورش را به اولویت اول جامعه تبدیل کنیم و باعث شرمندگی است که هنوز روی حقوق معلم و کم و زیاد شدن آن صحبت می کنیم. همه چیز شده است بحث حقوق و کمتر فرصت شده روی سندتحول بنیادین و حقوق معلم و شأن دانش آموزان متمرکز شویم.

  حاجی بابایی با بیان اینکه همیشه طی ۳۰ سال گذشته حرفم همین بوده و آن را فریاد زده ام؛ اما این موضوع کار یک سال و دو سال و یک دوره مجلس و دولت نیست گفت: مقام معظم رهبری تاکید فرمودند که آموزش و پرورش باید در راس وزارتخانه ها باشد. اما امروز اینگونه نیست. یکبار نشده که دولت ها و مجلس ها قدرتمندانه بایستند و مشکلات آموزش و پرورش را حل کنند.

  وی در پاسخ به پرسش یکی از مخاطبان برنامه مبنی بر اینکه “شما خودتان در دوره وزارت و نمایندگی مجلس چه کاری انجام داده اید و اگر شما نتوانید این کار را انجام دهد پس چه کسی می تواند؟” گفت: بنده وقتی وزیر آموزش و پرورش بودم، حقوق کارمندان را ۲٫۷ برابر کردیم، دانشگاه فرهنگیان را ایجاد کردیم، سندتحول را نوشتیم و ۱۷۱ برنامه جدید را اجرا کردیم.
  حاجی بابایی افزود: اکنون نیز در مجلس قانونگذار هستم و برنامه ششم توسعه را نوشتیم. در کل برنامه های توسعه قبلی یک دهم حجمی که در برنامه ششم به آموزش و پرورش پرداخته شده نپرداخته اند.

  وزیر اسبق آموزش و پرورش تاکید کرد: مجلس باید پای آموزش و پرورش بایستد؛ نه اینکه بنده نوعی به تنهایی این کار را انجام دهم. دولت باید پای آموزش و پرورش بایستد؛ نه وزیر آموزش و پرورش به تنهایی. مجلس و دولت باید آموزش و پرورش را حرف و اولویت اول خودشان بدانند. ما همیشه برای آنچه در قانون اساسی آمده باید بجنگیم اما فراکسیون فرهنگیان که به تنهایی یک مجلس نیست. باید خواسته ها و مطالبات به قانون تبدیل شوند و اثر آن به سفره مردم برسد.

  وی افزود: مردم باید از نمایندگان خود و رئیس جمهورشان مطالبه کنند. معلمان را دوست دارم چون باید فرزندان این مرز و بوم را تربیت کنند. بنده راهکار می دهم، شعار نمی دهم.

  انتهای پیام/

  برچسب ها :

  نظرات