آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • پنج شنبه ۶ آبان ۱۴۰۰ , Thursday 28 October 2021
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 114007
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۱ اردیبهشت, ۱۳۹۹ - ۰۹:۵۷
 • شما اینجا هستید :اجتماعی > اخبار استان
 •   

  اختصاص ۲۰۰ هزار بسته معیشتی با اولویت کارگران در مازندران

  به گزارش آوای شمال؛

  آوای شمال/ به نقل از روابط عمومی استانداری مازندران، احمد حسین زادگان در مراسم تجلیل از نخبگان جامعه کارو تولید و نشست صمیمی تشکل‌های کارگری به مناسبت گرامی داشت هفته کار و کارگر، اظهار کرد: هدف از این نشست؛ گفتگو با نمایندگان حوزه کارگری و شنیدن صدا ها و مشکلات این افراد بویژه مسایلی است که در راستای مقابله با کرونا متوجه کار و معیشت جامعه کارگری شده است.

  وی با اشاره به این که مقابله با کرونا به بخش های تولیدی و اقتصادی لطماتی وارد نمود و تحریم های ظالمانه حتی خرید دارو را از سوی دشمنان به ما تحمیل کرد، یادآور شد: در سایه اراده مشترک، همدلی، نجابت و همکاری همه آحاد مردم و کارگران؛ طی این مسیر و مدیریت کرونا و تحریم همزمان امکانپذیر شد.

  استاندار مازندران با اشاره به این که دولت بسته هایی را با اولویت کارگران در سطوح ملی پیش بینی کرده است، اظهار کرد: در استان نیز با استفاده از ظرفیت ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) ۲۰۰ هزار بسته معیشتی تهیه و در رزمایش کمک مومنانه که به فرمان مقام معظم رهبری ابلاغ شد، اولویت با کارگران به ویژه کارگران روزمزد که در کرونا آسیب دیدند، است.

  وی با بیان این که دولت تسهیلاتی را برای واحدهایی که در بحران کرونا، کارگرانشان را حفظ کرده اند و خارج نکرده‌اند، پیش‌بینی شده است، گفت: به کارگران حوزه ساختمانی نیز فشار زیادی در این دوران وارد آمده که به معاونین سیاسی امنیتی و عمرانی دستور داده ایم در قالب کمک شهرداری ها، رزمایش کمک مومنانه، بنیاد علوی و ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) بسته های معیشتی به آنان تقدیم شود.

  این مسؤول با بیان اینکه مقابله با کرونا؛ شخصیت غنی مردم بزرگ و شریف ما را در بخش‌های مختلف از جمله حوزه کارگری نشان داد که علیرغم مشکلات، نجیبانه صبوری کردند و با همراهی در کنار دست اندرکاران ایستادند، عنوان کرد: دولت مشکلات جامعه کارگری را می بیند و برای رفع آن تلاش می کند.

  استاندار مازندران به احیا واحدهای تولیدی، خروج واحدها از تملک بانک‌ها و ممنوع کردن تملک کارخانجات و واحدهای تولیدی و صنعتی، ارائه تسهیلات بسته رونق تولید به آن ها و … برای سرپا ماندن تولید و حفظ اشتغال اشاره کرد و افزود: اکنون نیز در برخی حوزه‌های عمرانی با حفظ فاصله فیزیکی و پروتکل‌های بهداشتی، فعالیت‌ها آغاز شده است که امید است به وضعیت و معیشت مردم کمک شود.

  وی با اشاره به نامگذاری امسال به جهش تولید، تاکید کرد: باید با همین شرایط موجود مقابله با کرونا، واحدهای تولیدی ما سرپا بمانند و آسیب نبینند و منویات رهبری معظم انقلاب محقق شود.

  برچسب ها :

  نظرات