آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • دوشنبه ۳ آبان ۱۴۰۰ , Monday 25 October 2021
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 113998
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۰ اردیبهشت, ۱۳۹۹ - ۱۵:۲۰
 • شما اینجا هستید :اجتماعی > اخبار استان
 •   

  آغاز بررسی میزان دقیق خسارت‌های سیل اخیر در مازندران

  به گزارش آوای شمال؛

  آوای شمال/ علی‌اصغر احمدی امروز درباره میزان خسارت سیل اخیر در شهرهای مازندران در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در شهرستان ساری، اظهار کرد: در ارتباط با بارش اخیراز قبل هشدارهای لازم ازسوی هواشناسی و مدیریت بحران داده شده است.

  وی با بیان اینکه بیشترین خسارت سیل اخیر به راه ارتباطی هراز به بلده وارد شده است، افزود: هشت نقطه این جاده ارتباطی دچار خسارت شد، با وجود شدت خسارت تنها ساعاتی بعد از بروز سیل جاده مسدود بود و پس از آن با تلاش ماموران راهداری تردد برقرار است و تردد در این مسیر برقرار است.

  مدیرکل مدیریت بحران مازندران اضافه کرد: تیم‌ کارشناسی با حضور در این محل در ارتباط با احداث سازه البته با تامین اعتباری نسبت به رفع مشکل اقدام کنند.

  این مسؤول با اعلام اینکه در شهرستان تنکابن به‌دلیل دیوارسازی و سامان‌دهی رودخانه‌ها مشکل حادی نداشتیم، بیان کرد: در شهرستان نوشهر در دو روستا به‌دلیل بالا آمدن آب رودخانه مشکلاتی را داشتیم.

  احمدی درباره ماجرای تخریب پل در کلاردشت به سمت رودبارک، تصریح کرد:  پلی را آب نبرد بلکه مردم برای دسترسی خود به منازل پل‌های غیرفنی ساخته بودند که در حین سیل با کمک شهرداری این پل‌ها جمع‌آوری شد در غیر این صورت مشخص نبود چه حادثه‌ای در انتظار شهروندان بود.

  وی به رانش چندین نقطه در محور آلاشت سوادکوه، یادآور شد: در این زمینه مقرر شد فردا بازدیدی از منطقه داشته باشیم.

  مدیرکل مدیریت بحران مازندران با تاکید بر اینکه تصمیمات جدی در حوزه منابع طبیعی  باید گرفته شود، خاطرنشان کرد: هر نقطه‌ای رانشی شاهد هستیم دلیلش آب است که یکی از اولویت‌های ما بحث آبخیزداری باید باشد.

  این مسؤول در ارتباط با تخریب واحدهای مسکونی، گفت: دو واحد مسکونی یکی در چمستان و یکی در کیاسر براثر طوفان تخریب شده که بحث تسهیلات البته مشروط بر اینکه در حریم رودخانه نباشد باید درنظر گرفته شود.

  احمدی ادامه داد: بحث رانش در نکا البته به‌دلیل بارش‌های سنوات قبل قرار است فردا بازدیدی صورت گیرد که در این زمینه تصمیم‌گیری خواهد شد.

  وی تصریح کرد: درست است بارش ما ۵۰ میلی‌متر بوده ولی به این دلیل که در فروردین ماه برف داشتیم بارش‌ها موجب ذوب شدن برف‌ها و بالا آمدن حجم آب رودخانه‌ها شد که ضرورت دارد بحث ساماندهی رودخانه‌ها با قوت دنبال شود.

  مدیرکل مدیریت بحران مازندران در پایان گفت: میزان دقیق خسارت‌ها از امروز آغاز شده و هنوز برآورد نشده است.

  برچسب ها :

  نظرات