آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • پنج شنبه ۶ آبان ۱۴۰۰ , Thursday 28 October 2021
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 113987
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۰ اردیبهشت, ۱۳۹۹ - ۰۹:۳۸
 • شما اینجا هستید :اجتماعی > اخبار استان
 •   

  آموزش پیشگیری از کرونا به ۵ هزار نوشهری

  به گزارش آوای شمال؛

  آوای شمال/ علیرضا شیروانی با اشاره به شیوع ویروس کرونا در سراسر کشور و متعاقب آن در شهرستان نوشهر، اظهار کرد: در همان ساعات نخستین اعلام شیوع کرونا ویروس با تمام قوا و امکانات و تجهیزات به دل کرونا زدیم و همراه با سایر ارگان‌ها برای مبارزه با این ویروس منحوس اقدامات گسترده‌ای را انجام دادیم و نتایج موفقیت آمیزی حاصل شد.

  وی افزود: هلال احمر نوشهر تا زمان اعلام وضعیت سفید توسط وزارت بهداشت، همچنان در میدان مبارزه با کرونا خواهد ایستاد و برای کاهش حداکثری شیوع این ویروس با انجام برنامه‌ها و اقدامات مختلف و گسترده در سطح شهرستان از هیچ تلاش و کوششی دریغ نمی‌کند.

  رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان نوشهر به آمار اقدامات انجام شده تاکنون برای مقابله با ویروس کرونا در سطح این شهرستان توسط این جمعیت، تصریح کرد: در بحث ضدعفونی محیطی و اماکن تاکنون ضدعفونی و گندزدایی معابر و خیابان‌ها ۶۱ مورد، ضدعفونی و گندزدایی معابر و اماکن عمومی ۴۴ مورد و ضدعفونی و گندزدایی مساجد ۲۳ مورد توسط نیروهای هلال احمر نوشهر صورت گرفت.

  وی از تولید ماسک به تعداد ۳۶ هزار و ۴۳۲ عدد به ارزش یک میلیارد و ۹۲ میلیون و ۹۶۰ هزار ریال از سوی هلال احمر نوشهر خبر داد و عنوان کرد: همچنین در این مدت تعداد ۲۰۶ جفت دستکش معمولی و ۳۱۰ جفت لاتکس به ارزش ۱۸ میلیون ریال توزیع شد.

  شیروانی با اشاره به استقرار ۳۶ نفر در ایستگاه تب سنجی در حوزه شهرستان نوشهر و مشترکاً با هلال احمر چالوس در کندوان، گفت: پخش ۵۱۵ بسته‌های غذایی و کمک معیشتی هر کدام به ارزش ۲ میلیون ریال در سه مرحله و در مجموع به ارزش یک میلیارد و ۳۰ میلیون ریال، توزیع ۳ هزار و ۳۸۰ لیتر مایع ضدعفونی کننده و ۲۰۰ بسته اقلام بهداشتی و پک بهداشتی به ارزش ۸۰ میلیون ریال از دیگر اقدامات جمعیت هلال احمر نوشهر در راستای مقابله با ویروس منحوس کرونا بوده است.

  وی از ارائه آموزش پیشگیری از کرونا برای تعداد ۵ هزار نفر از شهروندان شهرستان نوشهر و  حضور ۴۹۴ داوطلب در ایام مقابله به کرونا خبر داد و گفت: طرح «هاتفان امید» پزشک، پیراپزشک و روانشناس با حضور  ۶۰ نفر با ۲۲۶ ساعت فعالیت و اجرای طرح حمایت جوانان از سلامت سالمندان برای ۱۰۵ نفر از دیگر فعالیت‌ها و اقدامات هلال احمر نوشهر در راستای مبارزه و مقابله با ویروس کرونا بوده است.

  برچسب ها :

  نظرات