آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • دوشنبه ۳ آبان ۱۴۰۰ , Monday 25 October 2021
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 113976
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۹ اردیبهشت, ۱۳۹۹ - ۱۸:۴۲
 • شما اینجا هستید :فضای مجازی
 •   

  سومین واکسن کووید ۱۹ چینی، تأییدیه گرفت

  به گزارش آوای شمال؛

  آوای شمال/ به نقل از clinicaltrialsarena، چین برای ارزیابی سومین واکسن خود را وارد دومین مرحله آزمایشات بالینی کرد. این واکسن، سومین واکسن چین است که توانسته به مرحله دوم آزمایشات بالینی راه پیدا کرده و قرار است برای درمان بیماری کووید ۱۹ مورد بررسی قرار بگیرد.

  به گفته آژانس خبری شین‌هوا، واکسن غیرفعال ساخته شده توسط موسسه محصولات بیولوژیکی ووهان به نام سینوفارم در زیر گروه داروسازی ملی چین و موسسه ویروس شناسی ووهان (WIV) وارد آزمایشات بالینی شد.

  واکسن غیرفعال از ذرات ویروس، باکتری یا سایر عوامل بیماری‌زا ساخته شده که فاقد توانایی تولید بیماری هستند. در مرحله اول آزمایش واکسن که در ۲۳ آوریل انجام شد، در مجموع این واکسن به ۹۶ داوطلب در سه گروه سنی تزریق شد.

  به گفته سینوفارم این واکسن تا کنون مشخصات ایمنی خوبی از خود نشان داده است و شرکت کنندگان هنوز تحت نظر هستند.

  این شرکت بیان کرد: مرحله دوم آزمایش بیشتر بر روی واکسیناسیون متمرکز است.

  واکسن کرونا اکنون مرحله سوم آزمایشات را طی می‌کند، همچنین انتظار می‌رود که مطالعه ایمنی و کارآیی بر روی این واکسن حدود یک سال به طول بی‌ا‌نجامد.

  چین همچنین واکسن وکتور آدنوویروس که توسط مؤسسه طب نظامی، تحت آکادمی علوم نظامی ساخته شده را تأیید کرد. این واکسن اولین واکسنی بود که وارد یک کارآزمایی بالینی در چین شد. منظور از وکتور، ویروس یا باکتری است که به‌عنوان حامل استفاده می‌شود.

  مرحله اول آزمایشات آن در ماه مارس به پایان رسید و مرحله دوم آن از ۱۲ آوریل آغاز شده است.

  در اوایل ماه جاری، سینواک بیوتچ (Sinovac Biotech) مستقر در چین تایید آزمایش بالینی واکسن کرونا برای محافظت کووید ۱۹ را دریافت کرد.

  این شرکت در اواخر ماه ژانویه امسال توسعه واکسن را آغاز کرد، این مطالعات بالینی توسط مؤسسات تحقیقاتی دانشگاهی در کشور انجام شده است.

  برچسب ها :

  نظرات