آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • پنج شنبه ۶ آبان ۱۴۰۰ , Thursday 28 October 2021
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 113965
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۹ اردیبهشت, ۱۳۹۹ - ۱۸:۲۷
 • شما اینجا هستید :فضای مجازی
 •   

  در ژاپن؛

  حشرات به کمک ساخت واکسن کرونا می‌آیند

  به گزارش آوای شمال؛

   آوای شمال/ شرکت داروسازی ژاپنی شیونوگی اندکو، Shionogi & Co روز دوشنبه اعلام کرد که در حال ساخت واکسن کرونا با کمک حشرات است و هدف از این کار شروع آزمایش‌های بالینی در سال جاری است.

  فناوری این واکسن جدید توسط یکی از شرکت‌های زیرمجموعه Shionogi به نام UMN Pharma تولید کننده واکسن مستقر در آکیتا، در شمال ژاپن طراحی شده است، همچنین شرکت داروسازی Shionogi & Co در حال همکاری برای آماده سازی کارآزمایی‌های لازم با وزارت بهداشت است و امیدوار است که درنهایت ۱۰ میلیون دوز واکسن تولید شود.

  جزئیات ساخت واکسن کرونا از حشرات

  ساخت واکسن شامل بازخوانی مجدد ژن‌های باکولوویروس، (یک عامل بیماری‌زا که تنها می‌تواند مفاصل بدن حیواناتی که اسکلت‌های خارجی دارند مانند حشرات و عنکبوت‌ها را آلوده کند) استفاده شد تا یک غلاف پروتئینی شبیه ویروس کرونا ایجاد شود.

  سپس ویروس دوباره مهندسی شده و به حشرات تزریق می‌شود و اجازه می‌دهند تا این ویروس در بدن حیوانات رشد کند و بعد برداشت کنند.

  حشرات در تولید واکسن‌های انبوه مفید هستند

  به گفته این شرکت، حشرات در تولید واکسن‌های انبوه مفید هستند، زیرا سلول‌های آن‌ها در مقابل فشار‌های مختلف نسبت به پستانداران مقاومت بیشتری از خود نشان می‌دهند و می‌توان با استفاده از حشرات، تنها در عرض ۷ الی ۸ هفته واکسن کرونا را تولید کرد.

  شیونوگی گفت: پروژه ساخت واکسن ویروس کرونا برای ما اولویت دارد و تحقیقات مشترکی با مؤسسه ملی بیماری‌های عفونی از ماه مارس تا کنون انجام داده‌ایم.

  غلاف پروتئین ویروس یا آنتی ژن باعث پاسخ ایمنی در فردی که واکسن را دریافت می‌کند می‌شود، این واکسن به منظور آموزش سیستم ایمنی بدن برای تشخیص آنتی ژن طراحی شده است، به طوری که هنگام قرار گرفتن در معرض ویروس کرونای واقعی، به سرعت واکنش نشان می‌دهد.

  برچسب ها :

  نظرات