آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • پنج شنبه ۶ آبان ۱۴۰۰ , Thursday 28 October 2021
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 113929
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۹ اردیبهشت, ۱۳۹۹ - ۱۰:۲۴
 • شما اینجا هستید :اجتماعی > اخبار استان
 •   

  تصویب آیین‌نامه اجرایی مدارس تا اول مهر/ آمادگی آموزش و پرورش برای برگزاری امتحانات

  به گزارش آوای شمال؛

  آوای شمال/ مهدی نوید ادهم دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش در خصوص جلسه امروز این شورا، اظهار کرد: نهصد و هفتاد و چهارمین جلسه شورای عالی آموزش و پرورش با حضور وزیر و اعضای شورای عالی به صورت مجازی برگزار شد.

  وی ادامه داد: در ابتدای این جلسه، یاد آیت‌الله ابراهیم امینی پاس داشته شد؛ ایشان در ششم اردیبهشت ۱۳۶۰ به انتخاب جامعه مدرسین حوزه علمیه قم و تأیید شورای نگهبان به عضویت شورای عالی آموزش و پرورش درآمد و عضو فعال شورای عالی بود؛ همچنین در تألیف کتاب‌های درسی دینی تلاش قابل تقدیری کرد و با حضور در جلسات مدیران و معلمان، دیدگاه‌ها و اندیشه‌های تربیت اسلامی خود را بیان می‌کرد لذا شورای عالی، ارتحال این عالم ربانی را به جامعه فرهنگیان و خانواده ایشان تسلیت گفت.

  نوید ادهم اضافه کرد: در ادامه جلسه، وزیر آموزش و پرورش ضمن ارائه گزارش از فعالیت‌های آموزش و پرورش در شرایط کرونا، و آمادگی آموزش و پرورش برای به اتمام رساندن سال تحصیلی و برگزاری امتحانات اشاره کرد ضمن پیشنهاداتی که به ستاد ملی مبارزه با کرونا دادند، در صدد هستند با رعایت پروتکل‌های بهداشتی نسبت به انجام این مهم، اقدام کنند.

  وی افزود: در ادامه، این جلسه وارد بررسی آیین‌نامه اجرایی مدارس شد و ماده واحده‌ای از این آیین‌نامه درباره وظایف و اختیارات مدیران مدارس مورد بررسی و تأیید قرار گرفت که بر اساس این مصوبه، اختیارات لازم برای تصمیم‌گیری و برنامه‌ریزی به مدیر مدرسه و شورای مدرسه داده شد تا با استفاده از ظرفیت‌های درونی و برونی به ویژه جلب مشارکت اولیا، صاحبنظران و کارشناسان بتوانند برای ارتقای کیفیت آموزش و پرورش در درون مدرسه، سیاستگذاری و برنامه‌ریزی کنند.

  دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش تصریح کرد: تلاش می‌کنیم آیین‌نامه اجرایی مدارس تا اول مهر امسال به تصویب شورای عالی و امضای رئیس‌جمهور برسد.

  برچسب ها :

  نظرات