آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • دوشنبه ۳ آبان ۱۴۰۰ , Monday 25 October 2021
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 113867
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۶ اردیبهشت, ۱۳۹۹ - ۱۷:۱۳
 • شما اینجا هستید :فرهنگی > فضای مجازی
 •   

  پایان نگارش قصه «بوم و بانو»/ توقف تصویربرداری سریال

  به گزارش آوای شمال؛

  پایان نگارش قصه «بوم و بانو»/ توقف تصویربرداری سریال

  آوای شمال/ «شعله شریعتی» نویسنده سریال «بوم و بانو» گفت: مدتی است نگارش این سریال را به پایان رساندم.

  وی درباره تغییر نام این سریال به «ماهور» نیز گفت: در ابتدا کاراکتر اصلی این سریال نام دیگری داشت که در ادامه به «ماهور» تغییر کرد اما تا جایی که مطلعم نام سریال همان بوم و بانو است.

  این نویسنده درباره ادامه تصویربرداری این سریال نیز بیان داشت: تا چند روز پیش تصویربرداری «بوم و بانو» متوقف شده بود اما خبری از اینکه تولید ادامه پیدا کرده است یا نه نمی دانم.

  به گزارش فارس، تصویربرداری این مجموعه تلویزیونی در لوکیشنی واقع در شهرک تلویزیونی غزالی پیگیری می شد.

  بنا بر این گزارش، این سریال یک اثر تاریخی به شمار می رود که روایتگر بخشی از تاریخ معاصر کشورمان است. در این سریال نگاهی به کشف حجاب و ممنوعیت عزاداری برای سالار شهیدان نیز شده است.

  مهدی احمدی، مسعود رایگان، بهنام تشکر، فریبا متخصص و ساغر قناعت از جمله بازیگران مجموعه تلویزیونی «بوم و بانو» هستند.

  مسعود رایگان در این سریال ایفاگر نقش تیمسار افشار و بهنام تشکر نیز نقش سرهنگ سپنتا را بر عهده دارد. ساغر قناعت که پیش از این با فیلم‌های سینمایی «مالاریا» ساخته پرویز شهبازی و «جشن دلتنگی» به کارگردان پوریا آذربایجانی در قامت بازیگر شناخته شده بود با بازی در سریال «بوم و بانو» اولین حضور تلویزیونی خود را تجربه می‌کند. فریبا متخصص نیز در این پروژه نقش ماهرخ همسر تیمسار افشار را برعهده دارد.

  در این سریال که در دوره پهلوی اول روایت می‌شود و بزنگاهی از تلاقی عشق، سیاست و مذهب است، قصه هاواقعی نیستند و شخصیت ها نیز مابه ازا واقعی ندارند.

  تصویربرداری این سریال در بیش از ۱۵۰ لوکیشن اصلی و فرعی انجام خواهد شد که عمده آن در شهرک سینمایی غزالی خواهد بود.

  «بوم و بانو» به قلم شعله شریعتی و اعظم بهروز عاشقانه‌ای در هزار توی تاریخ است که در ۳۵ قسمت برای پخش از شبکه دو سیما تولید خواهد شد.

  در خلاصه داستان «بوم و بانو» آمده است: در ایامی که عشق رهروان محرم به مسلخ برده می شود و شورشان به یغما می رود، عشقی بی آلایش سر بر می‌آورد که در دل طوفان بلایای زمانه به ابتلا کشیده می‌شود و در سایه تزویر و فریب بدخواهان تا مرز نابودی می رود اما در واپسین لحظات چون سیمرغی از میان خاکستر برمی خیزد … .

  برچسب ها :

  نظرات