آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • پنج شنبه ۶ آبان ۱۴۰۰ , Thursday 28 October 2021
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 113865
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۶ اردیبهشت, ۱۳۹۹ - ۱۷:۰۹
 • شما اینجا هستید :فرهنگی > فضای مجازی
 •   

  بازگشایی سینماها داوطلبانه خواهد بود/ افزایش ۳ برابری مخاطبان آنلاین مستندها

  به گزارش آوای شمال؛

  بازگشایی سینماها داوطلبانه خواهد بود/ افزایش ۳ برابری مخاطبان آنلاین مستندها

  آوای شمال/ ​در ششمین جلسه کارگروه بررسی آسیب های کرونا در سینما ضوابط بازگشایی سینماها با حضور نماینده انجمن سینماداران بررسی شد.

  در این جلسه ضمن بررسی ضوابط بازگشایی سالن های سینما جهت پیشنهاد به ستاد ملی مبارزه با کرونا، مقرر شد بازگشایی سینماها پس از اعلام، داوطلبانه باشد و همه سینماها ملزم به بازگشایی نباشند. همچنین کمک هزینه ای از سوی سازمان سینمایی برای تهیه اقلام بهداشتی سینماها درنظر گرفته شود.

  در این جلسه با توجه به ثبت نام ۳۶۴۵ نفر در سامانه ثبت اطلاعات فعالان سینما آسیب دیده از کرونا مقرر شد اطلاعات ثبت شده با اطلاعات خانه سینما و صندوق اعتباری هنر مطابقت داده شود و طی روزهای آینده با نهایی شدن لیست افراد دارای اولویت، از حدود هزار نفر حمایت شود.

  * ​افزایش ۳ برابری مخاطبان مستندهای «هاشور»

  فرزاد آذری پور، مدیر سامانه «هاشور» با بیان اینکه اکران آنلاین ضرورتی بود که در دوران کرونا نیازی دوچندان یافت و پس از این دوران نیز جایگاه خود را خواهد داشت، گفت: از اواخر بهمن ماه بر تعداد مخاطبان سامانه اینترنتی هاشورافزوده شد و مشترکین ما سیر صعودی بالایی داشتند و تا پایان فروردین به رشد ۳۰۰ درصدی رسید.

  مدیر سامانه اینترنتی هاشور بیان داشت: تاکنون بالاترین تعداد مخاطب را برای دیدن فیلم‌های مستند در هاشور داشتیم اما با توجه به جمعیت هشتاد و چند میلیونی ایران از منظر اقتصادی هنوز راه طولانی داریم و نیازمند کمک نهادهای فرهنگی- دولتی هستیم البته منظور صرفا کمک مالی نیست بلکه نیاز به فرهنگ سازی دارد تا جای بیشتری از سبد خانواده به محصولات فرهنگی اختصاص پیدا کند.

  آذری پور با بیان اینکه vod ها در دهه گذشته به جریان مسلط و دموکراتیک ارتباط محصولات سینمایی با مخاطب تبدیل شده است، افزود: vod ها به مخاطب فرصت می‌دهد تا فارغ از اینکه کجا باشند بتوانند آخرین محصول سینمایی را ببینند. ساز و کار ارتباط با جهان اگرچه در ایران شکل خاصی دارد اما با این وجود می‌بینیم که نوع ساز و کارهایی که vod های بزرگ جهان دارند در کشور ما نیز ناگزیر رایج می شود و مخاطبان این امر می‌توانند مخالفت کنند اما در نهایت راهکار سینما در آینده صرفا نمایش فیلم در سالن‌ها نخواهد بود و ماجرای کرونا در شرایط فعلی صرفا سرعت می‌بخشد.

  وی ادامه داد: آینده اکران آنلاین در ایران ناگزیر و به خصوص با شناخت و قانون کپی رایت به ضریب امنیت افزوده می‌شود و تجربه نشان می‌دهد که اکران آنلاین به رونق بیشتر اکران سالن‌های سینمایی منجر خواهد شد.

  برچسب ها :

  نظرات