آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • پنج شنبه ۶ آبان ۱۴۰۰ , Thursday 28 October 2021
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 113840
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۴ اردیبهشت, ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۴
 • شما اینجا هستید :اجتماعی > اخبار استان > اخبار محمودآباد
 •   

  اعتبار نامه نماینده منتخب نور و محمودآباد به وی تحویل شد

  به گزارش آوای شمال؛

  آوای شمال/ سعید فرزانه در آئین دریافت اعتبار نامه خود که با حضور مسؤولان اجرایی و هیت نظارت، اعضای شورای تامین و اصحاب رسانه در محل فرمانداری برگزار شد، با ذکر نام و یاد شهدا به ویژه سردار شهید سپهبد سلیمانی، اظهار کرد: هر وقت تصاویر شهید سلیمانی را در معابر می‌بینم، احساس دلتنگی می‌کنم.

  وی با قدردانی از دست اندرکاران و برگزارکنندگان انتخابات و نیز کاندیداها، افزود: این جلسه بیشتر جنبه تشکر دارد و اهداف و برنامه‌ها را در نخستین جلسه شورای اداری پس از هفت خرداد اعلام می‌کنم.

  این منتخب مجلس مشارکت بیش از ۶۰ درصدی واجدین شرایط در حوزه انتخابیه نور و محمودآباد را افتخاری برای نظام دانست و تصریح کرد: ما در همه عرصه‌ها نیازمند مشارکت بالا هستیم زیرا حضور حداکثری امنیت کشور را بالا می‌برد.

  فرزانه خاطر نشان کرد: همه کاندیداها با هم رفیق و گاهی همکار بودیم و یک ماه آخر رقابت کردیم که این به معنای دفاع و اثبات خود بود که در حین آن به تضاد و تضارب آرا هم می‌رسیدیم اما در مجموع انتخابات سالم و خوبی داشتیم.

  وی به کارکردهای نمایندگان اشاره کرد و گفت: کارکرد نمایندگان در همه کشورها مشخص است، نخستین کارکرد در سطح ملی است و تصمیم گیری برای ۸۴ میلیون نفر که در قانون‌گذاری، تحقیق و تفحص، نظارت و کار گرفتن وزار است، مجلس به عنوان عصاره ملت باید صدای مردم باشد تا این صدا شنیده شود.

  نماینده یازدهمین دوره انتخابات مجلس در حوزه نور و محمودآباد، تصریح کرد: امروز مشکلات اقتصادی مهم‌ترین مشکل کشور و مردم است و رهبر معظم انقلاب هم بیش از ۱۰ سال مسائل اقتصادی را در شعار سال مطرح و ما را هدایت می‌کنند این سیاست کلی برای اقتصاد کشور ما است زیرا دشمن دست روی اقتصاد مردم گذاشته است.

  این نماینده کارکرد دیگر نمایندگان را در مجمع نمایندگان استان عنوان کرد و افزود: استان ما خطی است بر خلاف استان‌هایی که جمعیت متمرکز دارند استان مازندران دارای پراکندگی است، به همین دلیل اختلاف سلیقه در اجرای پروژه پیش می‌آید بنابراین همه تلاش این است تا مجمع، همه نمایندگان مجلس را با داشته‌های استان آشنا کنند، ظرفیت‌های بزرگ مثل بنادر، فرودگاه‌ها، کارخانه‌ها و …استان را باید نمایندگان بشناسند زیرا در رونق اقتصادی دخالت دارند.

  وی ادامه داد: کارکرد منطقه‌ای که اجتناب‌ناپذیر است، در همه دنیا نمایندگان دو وظیفه قانونی دارند، قانون‌گذاری و نظارت اما در کشور ما یک وظیفه اضافه شده  که آن هم ارباب رجوع پذیری است، نماینده ما نمی‌تواند بگوید من در تهران می‌نشینم و قانون‌گذاری می‌کنم و نظارت دارم و وظیفه دیگری ندارم.

  نماینده  مردم نور و محمودآباد در مجلس یازدهم در ادامه تصریح کرد: نظام اداری ما کهنه است و نتوانستیم نظام اداری را به نفع انقلاب و مردم تغییر بدهیم، این ضعف است، برخی می‌پرسند با شفافیت موافق هستید یا مخالف؟ چه کسی می‌تواند با شفافیت مخالف باشد! این معلول است نه علت؛ نظام اداری ما را انگلیس به ما ارائه کرد و اکنون خود آنها نظام ما را ناکارآمد معرفی می‌کنند، نظام اداری باید به نفع انقلاب و مردم تغییر پیدا کند، مبارزه با فساد به ویژه فساد اداری نیازمند نظام اداری سالم و نو است، نظام اداری معیوب نمی‌تواند با فساد مبارزه کند.

  نماینده یازدهمین دوره انتخابات مجلس در حوزه نور و محمودآباد، با اشاره به اینکه رفع مشکلات مردم توصیه و سفارش دین ما و اولیاء خداست، تصریح کرد: در زمان حضور در شهرستان باید با حفظ روابط قانونی و شرعی به این موضوع بپردازم.

  وی بار دیگر به ویژگی شهید سلیمانی اشاره کرد و افزود: معاد پذیر بود، آخرت را می‌دید، تواضع از دیگر ویژگی ایشان بود، حتی بیگانگان او را قدرتمندترین ژنرال دنیا می‌دانستند اما تواضع او زبانزد همگان بود، با دیدن فرزندان شهدا و مستضعفان اشک از چشمانش سرازیر می‌شد، وجود و شهادتش برای کشور ما نعمت بود و هست.

  این نماینده خاطر نشان کرد: در بحث اجرایی ما کمک می‌کنیم اما دستگاه اجرای در راس فرماندار و روسای دستگاه‌های خدمات رسان وظیفه اجرایی دارند که اگر خوب انتخاب کردید موفق هستید، حالا با تجربه و سوابقی که در بحث اجرا دارم شاید راهکارهایی هم دادم.

  فرزانه مردمداری را یک اصل دانست و افزود: مردم مسوولان را نماد نظام جمهوری اسلامی می‌شناسند بنابراین باید  تلاش کنیم و طوری خدمت کنیم تا به مردم امیدواری داده و یاران نظام را افزایش دهیم.

  وی در پایان گفت: دوران رقابت یک‌ماه بود اما سه‌ سال و ۱۱ ماه رفاقت، دوستی و مهربانی باید برقرار باشد ما دنبال نامهربانی نیستم و اگر رقابتی باشد در انتخابات آینده است.

  علی شادمان فرماندار شهرستان نور نیز در ابتدای جلسه پیشاپیش فرا رسیدن ماه رمضان را تبریک گفت و افزود: در برگزاری انتخابات حتی یک مورد گزارش و شکایت از هیچ‌یک از اعضای ناظر و نمایندگان نداشتیم در شمارش هم با هماهنگی مراجع مرتبط انجام شد.

  در پایان جلسه اعتبارنامه سعید فرزانه نماینده منتخب مردم نور و محمودآباد توسط فرماندار شهرستان نور و رئیس حوزه انتخابیه نور و محمودآباد به وی اهدا شد.

  برچسب ها :

  نظرات