آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • پنج شنبه ۶ آبان ۱۴۰۰ , Thursday 28 October 2021
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 113770
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۳۰ فروردین, ۱۳۹۹ - ۰۱:۵۹
 • شما اینجا هستید :اخبار استان > اقتصادی
 •   

  کاهش ۸۰ درصدی پروازهای فرودگاه‌های مازندران/ افزایش پروازهای ساری تا هفته آینده به ۳۰ درصد

  به گزارش آوای شمال؛

  آوای شمال/ سعدالله وطن‌خواه با اشاره به شیوع ویروس کرونا موجب کاهش مسافران هوایی شد، اظهار کرد: فرودگاه‌های مازندران ۸۰ درصد کاهش پرواز وجابه‌جایی مسافر داشته است که این موضوع قطعاََ در تأمین منابع جاری و عملیاتی فرودگاه‌ها تأثیر منفی خواهد داشت.

  وی به انجام اقدامات پیشگیرانه برای حفظ سلامت مسافران براساس دستورالعمل ستاد ملی کرونا اشاره کرد و افزود: باطل شده پروازها ازجمله اقداماتی بوده که صورت گرفته است.

  مدیرکل فرودگاه‌های مازندران با بیان اینکه پروازهای فرودگاه‌های رامسر و نوشهر تا ۱۱ اردیبهشت‌ماه باطل اعلام شد، اضافه کرد: ۲۰درصد پروازها در هفته‌ جاری در فرودگاه دشت‌ناز انجام شده که انتظار داریم در هفته آینده با تمهیدات اندیشیده شده به ۳۰درصد برسد.

  این مسؤول تصریح کرد: تأمین ماسک و دستکش و کاور و مواد ضدعفونی به میزان کافی برای استریل‌سازی اماکن و ترمینال‌ها و محیط‌های عملیاتی و اداری و اجرای عملیات میکروب‌زدایی ، طبق برنامه مدون و به تناوب و انجام عملیات تب‌سنجی و کنترل سلامت مسافران در بدو ورود و هنگام خروج از ترمینال ازجمله اقدامات پیشگیرانه بوده است.

  وطن‌خواه با اعلام اینکه روزانه محیط‌های فرودگاهی توسط عوامل خدمات فرودگاهی استریل‌سازی می‌شود، افزود: دستورالعمل‌های لازم در رابطه با حفاظت از مسافران و ضدعفونی کابین هواپیما نیز توسط شرکت‌های هواپیمایی صادر شده و براساس آن اقدامات لازم صورت می‌گیرد.

  وی با اشاره به اجرای طرح فاصله‌گذاری اجتماعی در اماکن و ترمینال‌ها، یادآور شد: طی حدود دو ماه گذشته با انجام پایش‌ها جابه‌جایی مسافران هوایی با رعایت موازین بهداشتی وبدون هیچ مشکلی انجام شده است.

  مدیرکل فرودگاه‌های مازندران بیان کرد: با نصب بنر و پلاکارد در مبادی فرودگاهی علاوه بر اطلاع‌رسانی و آگاهی‌بخشی نسبت به ترویج فرهنگ فاصله‌گذاری و رعایت فاصله اطمینان در راستای کاهش انتقال ویروس اقدام شده است.

  وطن‌خواه به مدیریت کارکنان با اشاره به اینکه پرواز مسیر ساری ـ عسلویه  از روز یک‌شنبه ۲۴ فروردین ماه ۹۹ پس از وقفه چهارهفته‌ای مجدداََ  آغاز شده است، اظهار کرد: امیدواریم با تدابیر صورت گرفته توسط مسوولان کشوری و استانی علاوه بر رعایت موازین بهداشتی و حفظ سلامت مسافران روند انجام پروازها به‌تدریج به روال گذشته بازگردد و خدمات هوایی مورد نیاز مردم در حوزه حمل و نقل را بتوانیم تامین کنیم.

  وی در پایان گفت: از جمله اقدامات پیشگیرانه و مستمر فرودگاه بین‌المللی ساری برای مقابله شیوع ویروس کرونا می‌توان به تب‌سنجی مسافران ورودی و خروجی، چک مسافران خروجی توسط نمایندگان اداره بهداشت، میکروب‌زدایی تمامی ترمینال‌های ورودی و خروجی و امکانات و تجهیزات فرودگاهی، توزیع لوازم بهداشتی(ماسک وموادضدعفونی کننده) بین مسافران خروجی و ورودی، میکروب‌زدایی تمام بارهای مسافران ورودی و چرخ دستی‌ها، نظارت بر ضدعفونی شرکت‌های هندلینگ کنند،میکروب‌زدایی دفتر CIP و واحد اداری، ضدعفونی باجه بانک ملی مستقر در فرودگاه ، کافی شاپ، صندلی‌های ترمینال عمومی، نمازخانه، تکنیکال بلاک، تاسیسات، ایمنی زمینی، مخابرات و الکترونیک‌ جمع‌آوری آبسردکن‌های ترمینالی، میکروب‌زدایی تمامی محوطه فرودگاه ساری از ورودی تا ایرساید و لندساید وضدعفونی تاکسی‌ها اشاره کرد.

  برچسب ها :

  نظرات