آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • پنج شنبه ۶ آبان ۱۴۰۰ , Thursday 28 October 2021
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 113682
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۳ فروردین, ۱۳۹۹ - ۱۱:۴۵
 • شما اینجا هستید :ایران و جهان
 •   

  کرونا در جهان |

  از تمدید قرنطینه ایتالیا تا آمار ابتلا و فوتی‌های آمریکا و چین

  به گزارش آوای شمال؛

  کرونا در جهان | از تمدید قرنطینه ایتالیا تا آمار ابتلا و فوتی‌های آمریکا و چین

  آوای شمال/ نگاهی به آخرین اخبار مربوط به شیوع ویروس کرونا در جهان نشان می‌دهد که تعداد مبتلایان به رقم ۱۷۰۰۰۰۰ نفر نزدیک شده و شمار جان باختگان به بیش از ۱۰۲ هزار تن افزایش یافته است.

  طبق آخرین آمار پایگاه «worldometers»، تا به صبح امروز شنبه در جهان تعداد ۱۶۹۹۶۷۶ نفر به ویروس کرونا مبتلا و  ۱۰۲۷۳۴ نفر جان باخته‌اند. طبق این گزارش، در مجموع ۳۷۶۳۳۹ نفر از مبتلایان به ویروس کرونا در جهان درمان شده و به خانه برگشته‌اند.

  آمریکا همچنان با بیش از ۵۰۲ هزار مبتلا و نزدیک به ۱۹ هزار قربانی، بیشترین آمار مبتلایان به این ویروس ناشناخته در جهان را دارد (جزئیات بیشتر).

  اسپانیا هم با ۱۵۸۲۷۳ مبتلا و ۱۶۰۸۱ قربانی ویروس کرونا، در رتبه دوم بیشترین شمار مبتلایان جهان به این ویروس قرار دارد.

  ایتالیا که شامگاه جمعه (دیشب) جوزپه کونته نخست‌وزیر  این کشور در نطقی تلویزیونی از تمدید قوانین قرنطینه و محدودیت‌ها در این کشور تا سوم می (۱۴ اردیبهشت) خبر داد، در رده سوم میزان مبتلایان به ویروس کرونا در جهان است.

  بیشترین تعداد جان باختگان مبتلایان به ویروس کرونا در جهان در ایتالیا صورت گرفته و شمار قربانیان این ویروس در ایتالیا هم اکنون ۱۸۸۴۹ نفر است.

  فرانسه با  ۱۲۴۸۶۹ مبتلا و ۱۳۱۹۷ فوت، آلمان با ۱۲۲۱۷۱ مبتلا و ۲۷۳۶ قربانی، چین با ۸۱۹۵۳ مبتلا و ۳۳۳۹ جان باخته و انگلیس با ۷۳۷۵۸ مبتلا و ۸۹۵۸ فوتی در رده‌های بعدی بیشترین تعداد مبتلایان به کرونا در جهان قرار دارند.

  کمیسیون ملی بهداشت چین بامداد امروز شنبه اعلام کرد در ۲۴ ساعت گذشته ۴۶ مورد ابتلا به کرونا را ثبت کرده که ۴۲ مورد آن از خارج وارد این کشور شده است و سه نفر هم جان باخته‌اند.

  کره جنوبی اعلام کرد از «دست‌بندهای الکترونیکی» برای زیرنظر گرفتن افرادی که قوانین مربوط به قرنطینه را نادیده بگیرند، استفاده می‌کند. در این کشور تاکنون ۱۰۴۵۰ نفر به کرونا مبتلا و ۲۰۸ تن قربانی شدند.

  شمار قربانیان کرونا در برزیل با افزایش سه برابری در یک هفته به هزار و ۷۴ نفر رسید. تعداد مبتلایان نیز به ۱۹ هزار و ۹۴۳ تن افزایش یافته است.

  از مکزیک خبر می رسد که با ثبت ۴۰۳ مورد جدید ابتلا در این کشور، تعداد کل مبتلایان به ۳۸۴۴ نفر افزایش یافته است. وزارت بهداشت مکزیک همچنین اعلام کرد، تاکنون بر اثر کرونا ۲۳۳ نفر جانشان را از دست داده‌اند.

  مقام‌های کانادا اعلام کردند که طی ۲۴ ساعت گذشته بیش از ۱۴۰۰ نفر به تعداد مبتلایان کرونا در این کشور اضافه شدند. با احتساب این موارد تازه، شمار مبتلایان در کانادا به ۲۲۱۴۸ تن و تعداد جان باختگان به ۵۶۹ نفر رسیده است.

  برچسب ها :

  نظرات