آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • دوشنبه ۳ آبان ۱۴۰۰ , Monday 25 October 2021
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 113680
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۳ فروردین, ۱۳۹۹ - ۱۱:۴۷
 • شما اینجا هستید :ایران و جهان
 •   

  کاردار سفارت یمن در عراق: دست هر اشغالگری را قطع خواهیم کرد

  به گزارش آوای شمال؛

  کاردار سفارت یمن در عراق: دست هر اشغالگری را قطع خواهیم کرد

  آوای شمال/ «محمد القبلی» کاردار سفارت یمن در عراق، به ائتلاف سعودی در تجاوز به یمن درباره دست درازی به خاک این کشور، هشدار داد و گفت: ما دست هر کسی را که بخواهد کشورمان را اشغال کند، قطع خواهیم کرد.

  وی در گفت‌وگو با شبکه «العهد» تصریح کرد: اگر عربستان سعودی بر تداوم تجاوز به یمن اصرار ورزد، پاسخ ما در مقابله با آن، دردناک خواهد بود. تاکید می‌کنم که ما دست هر کسی را که به دنبال اشغال یمن باشد، قطع خواهیم کرد.

  القبلی افزود: طرح ابتکاری پیشنهادی انصارالله و حوثی‌ها، منوط به رفع محاصره یمن است.

  وی تاکید کرد که این مردم یمن هستند که سرنوشت خود را تعیین می‌کنند نه بیگانگان. تجاوز سعودی به یمن، مخالف کلیه عرف‌های بین المللی و اسلامی است و ما با تمام توان با آن خواهیم جنگید.

  «ترکی المالکی» سخنگوی ائتلاف سعودی-امارتی چهارشنبه  پیش (۸ آوریل)، از اعلام آتش‌بس یکجانبه در یمن خبر داد و گفت که این آتش‌بس از پنجشنبه آغاز شد و قرار است به مدت دو هفته ادامه یابد.

  دولت نجات ملی یمن اما این اقدام را ناکافی دانست و گفت که آتش‌بس شامل لغو محاصره پنج‌ساله یمن نیز باشد و بدون پایان دادن به محاصره، آتش‌بسی در کار نخواهد بود؛ چرا که تبعات این محاصره سنگین‌تر از خود جنگ است.

  عربستان سعودی و امارات عربی متحده بعد از پنج سال لشکرکشی و گسیل ارتش‌های اجاره‌ای به یمن با هدف سرکوب انقلاب مردم این کشور، این روزها‌ کرونا را بهانه قرار داده تا حملات خود به فقیرترین‌ کشور عربی را اقدامی انسانی نشان دهند؛ به ویژه‌ اینکه سازمان ملل طرفین درگیر را در یمن و سایر جاها مانند لیبی به توقف درگیری‌ها و تمرکز بر روی مقابله با کرونا دعوت کرده است.

  پیشتر، «محمد علی الحوثی» رئیس کمیته عالی انقلاب یمن گفت که انصارالله پیشنهادی در خصوص داوری ۱۲ کشور اعم از کشورهای عربی، روسیه و چین به اضافه سازمان ملل به منظور یافتن راهکاری جهت پایان دادن به جنگ یمن ارائه کرده است.

  الحوثی در حساب توئیتری خود نوشت: «چهار کشور عربی، چهار کشور اسلامی، چهار کشور آسیایی به اضافه سازمان ملل بیایند و بین ما و شما به عنوان کشورهای متجاوز علیه کشور ما داوری کنند».

  او افزود: «پیشنهاد می‌کنم این کشورها الجزائر، تونس، مصر، عراق، پاکستان، مالزی، اندونزی، سیرالئون، روسیه، چین، کره و ژاپن باشد، قطعا راه‌حلی پیدا خواهند کرد».

  برچسب ها :

  نظرات