آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • دوشنبه ۳ آبان ۱۴۰۰ , Monday 25 October 2021
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 113673
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۳ فروردین, ۱۳۹۹ - ۱۱:۵۷
 • شما اینجا هستید :ایران و جهان
 •   

  المسیره:

  کرونا را نظامیان آمریکایی عمدا وارد یمن کردند

  به گزارش آوای شمال؛

  المسیره: کرونا را نظامیان آمریکایی عمدا وارد یمن کردند

  آوای شمال/ پایگاه خبری المسیره یمن به نقل از «زید احمد الغرسی» یک کارشناس خود تاکید کرد، انتقال ویروس کرونا نقشه از پیش برنامه‌ریزی شده آمریکا و ائتلاف سعودی برای وادار کردن یمنی‌ها به آتش‌بس بوده است.

  این نویسنده آمریکایی‌ها را عامل انتقال کرونا به داخل یمن خواند و گفت:«نخستین مورد ابتلای به کرونا در یمن دو روز بعد از رسیدن نیروهای آمریکایی به بندر الشحر در استان حضرموت صورت گرفت و نفر مبتلا از کارکنان همان بندر است به این معنا که فردی در جای دیگر مثلا در المکلا یا سیئون نبوده بله درهمان جایی که نیروهای آمریکایی وارد شدند».

  وی با اشاره به اظهارات استاندار حضرموت درباره اینکه کرونا از طریق یک فرد خارجی و از طریق دریا وارد یمن شده است، گفت: «همین سخن نیز تایید می‌کند ناقل واقعی ویروس نظامیان آمریکایی بودند».

  نویسنده افزود:«به دنبال ثبت نخستین مورد ابتلای به کرونا در یمن شبکه العربیه به دروغ از وجود ۱۲۰ مورد مشکوک به کرونا در یمن خبر داد، اما انتشار این خبر عمدی صورت گرفته است؛ چون آنها می‌خواهند میان شهروندان یمنی وحشت ایجاد کنند یعنی دشمن به هر طریقی به دنبال وارد کردن ویروس به کشورماست و پیش از این هم کارهای دیگری برای انتقال کرونا انجام داده بود که برای همه شناخته شده بود».

  کارشناس یمنی گفت:« اعلام ثبت نخستین مبتلای به کرونا دو روز پس از اعلام آتش‌بس دو هفته‌ای به بهانه بسیج تلاش‌ها در مبارزه با کرونا صورت گرفت یعنی ائتلاف سعودی از این طریق می‌خواهد بر شورای عالی سیاسی یمن فشار آورد تا آتش‌بس را بپذیرد همان گونه که گریفیتس، دیپلمات انگلیسی و فرستاده ویژه سازمان ملل به یمن گفت که ثبت نخستین مورد ابتلای به ویروس کرونا در یمن توقف درگیری‌ها را می‌طلبد».

  نویسنده ادامه داد:«ما به برادران خود در استان‌های جنوبی یمن می‌گوییم از نقش دشمن متجاوز و فرماندهان آنها از میان مزدوران برای وارد کردن ویروس کرونا به استان‌هایتان باخبرید پس به آنها دل نبندید به خودتان متکی باشد و همه گذرگاه‌ها را برای حفاظت از جان خودتان ببندید».

  برچسب ها :

  نظرات