آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • دوشنبه ۳ آبان ۱۴۰۰ , Monday 25 October 2021
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 113596
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۰ فروردین, ۱۳۹۹ - ۱۹:۲۸
 • شما اینجا هستید :اجتماعی > اخبار استان
 •   

  بسیج مردمی برای اهدای خون در مازندران

  به گزارش آوای شمال؛

  آوای شمال/ طبق توافق بین سازمان بسیج جامعه زنان کشور و سازمان انتقال خون مبنی اعلام نیاز مراکز بهداشتی و درمانی به خون برای درمان بیماران به ویژه بیماران کرونایی، خواهران بسیجی مازندران با هماهنگی و ساماندهی سازمان بسیج جامعه زنان سپاه کربلا به صورت نوبه‌ای و با رعایت مسائل بهداشتی در یک اقدام جهادی نسبت به حضور در مراکز انتقال خون و اهدای خون گام موثری بر خواهند داشت.

  فرشته پازوکی با اشاره به ۱۸ فروردین روز سلامت و روز جهانی بهداشت اظهار کرد:‌ با توجه به درخواست سازمان انتقال خون از بسیج مستضعفین برای اهدای خون، سازمان بسیج جامعه زنان در این مورد هم اعلام آمادگی کرد.

  وی با بیان اینکه خواهران بسیجی در مراکز سازمان انتقال خون  حاضر شدند و تا یک هفته طرح جهادی اهدای خون ادامه دارد، افزود:‌ با توجه به نیاز بیماران کرونایی، استقبال خوبی از اهدا کردن خون توسط خواهران بسیجی صورت گرفت.

  مسؤول بسیج جامعه زنان سپاه کربلا در ادامه با اشاره به اینکه فقط ۱۱ شهرستان در مازندران دارای مرکز انتقال خون هستند، از رئیس انتقال خون مازندران درخواست کرد اگر امکان برپایی پایگاه‌های انتقال خون در شهرستان‌ها وجود دارد، این کار صورت گرفته تا نیاز مرکز انتقال خون هم تامین شود.

  پازوکی در پایان با آرزوی صحت و سلامتی برای همه مردم بویژه خواهران بسیجی، یادآور شد:‌ با توجه به اینکه خواهران بسیجی در همه عرصه‌ها حضوری پررنگ دارند در اهدای خون هم جز نفرات اول هستند.

  *خواهران بسیجی قائم شهری همچون گذشته پیشتاز در کارهای جهادی

  کلثوم آهنگری مسؤول بسیج جامعه زنان سپاه ناحیه قائم‌شهر نیز از حضور جهادی و پرشور خواهران و مادران بسیجی در کمک به تامین کمبود بانک خون در شهرستان خبر داد و اظهار کرد: ایران و ایرانی نشان داد در پیچ و خم‌های سخت تاریخی چنان خوش می‌درخشد که چشم جهانیان از تعجب باز می‌ماند چرا که الگویی همچون اهل بیت عصمت و طهارت (ع) دارند، به فرموده امام صادق(ع) خداوند اجر و مزد هر مسلمانی را که حاجت برادر دینی خود را برآورده سازد برعهده می‌گیرد و مزد آن کمتر از بهشت نیست.

  وی افزود: با توجه به شرایط به وجود آمده مشکلات بسیاری در کشور ما ایجاد شد که نیاز به همدلی و انسجام برای فائق آمدن به این مشکلات داریم که ملت عزیز ما به دفعات مکرر این همدلی و نوع دوستی را به منصه ظهور رساندند و تهدید را به فرصت تبدیل کردند.

  مسؤول بسیج جامعه زنان سپاه ناحیه قائم‌شهر بیان کرد: با برگزاری جلسات هماهنگی با سازمان انتقال خون، اداره بهداشت، ایجاد بستر لازم و فراهم‌آوری تجهیزات پزشکی ضمن فراخوانی و اطلاع رسانی خواهران بسیجی و جهادی از مجموعه پایگاههای مقاومت بسیج و اقشار مختلف بانوان شهرستان در جهت تکمیل و تامین کمبود بانک خون در کشور، این طرح به صورت پایلوت و نمادین  از امروز در شهرستان به مرحله اجرا درآمد که به مدت یک هفته برگزار می‌شود و انتظار می‌رود پیشرفت خوبی حاصل شود.

  آهنگری در پایان ضمن دعوت از همه خواهران و مادران جهادی شهرستان در حضور به این طرح، خاطرنشان کرد: تمامی اصول ایمنی و بهداشتی به صورت کامل در اجرای این طرح به همت پزشکان و متخصصان سازمان انتقال خون رعایت می‌شود تا سلامت داوطلبان به خطر نیافتد.

  برچسب ها :

  نظرات