آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • دوشنبه ۳ آبان ۱۴۰۰ , Monday 25 October 2021
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 113590
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۰ فروردین, ۱۳۹۹ - ۱۹:۲۴
 • شما اینجا هستید :اجتماعی > اخبار استان
 •   

  نیمه شعبان و پویش ” هر خانه یک هیأت” و ” هر خانه یک پرچم”

  به گزارش آوای شمال؛

  آوای شمال/ نیمه شعبان که از راه می‌رسد دل هوای دلدار دارد و اکنون که حال و هوای دل‌مان خوش نیست و وجود ویروس کرونا، نگرانی‌هایی را برای جامعه رقم زده است؛ فصل دلدادگی دوباره برای سروری است که امید است با دمیدن طلوع تولدش، بار غم و ناخوشی‌ها برچیده شود.

  نیمه شعبان نزدیک است ؛ روزی که به زادروز خلف صالح اولیا، وارث انبیا و اوصیا، حجت خدا، و حضرت بقیه اللّه الاعظم آراسته شده است و با آمدنش غبار از چهره برخواهد گرفت و زادروزش نه تنها مژده‌ای برای نور و روشنایی که زدودن غم از دل‌های ماست تا از همگان جشن برگیریم و نظر به سوی او کنیم.

  اگرچه نیمه شعبان امسال ما با این حال و هوای کرونایی، رنگ و بویی دیگری دارد؛ اما دلدادگان حضرتش با برپایی جشن‌های مجازی و خانگی دل و جان‌مان را منور می‌کنند.

  بسیج مداحان و هیأت مذهبی مازندران امسال در حرکتی نو و برای مقابله با ویروس کرونا نیمه شعبان امسال را با جشن‌های خانگی و فضای مجازی رنگ و بوی دیگری بخشیده و با پویش‌های ” هر خانه یک هیأت” و ” هر خانه یک پرچم” وارد شده است.

  مسؤول بسیج مداحان و هیأت مذهبی مازندران با اعلام این خبر و برگزاری ” جشن‌های خانگی نیمه شعبان” در مازندران گفت: پویش مردمی ” جشن‌های خانگی نیمه شعبان” با عناوین  ” هر خانه یک هیأت” و ” هر خانه یک پرچم” در واقع ترویج فرهنگ اهل بیتی است.

  بلال زاهدی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس اظهار کرد: در روز نیمه شعبان تیمی متشکل از ۳ مداح توانمند و یک طلبه، جهت استغاثه ظهور و مدیحه‌سرایی و مسألت شفا و امیدبخشی برای حضور در بیمارستان‌ها و ملاقات با بیماران کرونایی اعزام می‌شوند.

  وی افزود: با توجه به اینکه برخی از هیأت مذهبی در سال‌های گذشته اقدام به برگزاری جشن‌ها و ایستگاه صلواتی می‌کردند؛ در صورت تمایل می‌توانند اقدام به تهیه بسته‌های معیشتی و بهداشتی برای نیازمندان کنند.

  مسؤول بسیج مداحان و هیأت مذهبی مازندران با اعلام اینکه مدیحه‌سرایی خیابانی با خودروهای صوتی و ایجاد نشاط معنوی از دیگر برنامه‌های این ایام است.

  زاهدی گفت: همچنین مقرر شد که در محلات مختلف نسبت به توزیع ماسک و محلول در بین مردم به عنوان عیدی اقدام شود.

  وی در ادامه با اشاره به تقویت و بازنشر پویش‌های نذر صلوات، ختم صلوات، دعای سلامتی امام زمان(عج) و دفع بلا یادآور شد: در این برنامه‌ها باید تلاش شود تا همکاری همه جانبه مداحان و هیأت مذهبی و شعرا وجود داشته باشد.

  مسؤول بسیج مداحان و هیأت مذهبی مازندران با اشاره به اینکه به جای استفاده از محلول ضدغفونی در بیمارستان‌ها و معابر گر رفت و آمد، گلاب‌پاشی انجام می‌شود؛ خاطر نشان کرد: در کنار همه این برنامه‌ها پویش نذر قربانی برای سلامتی امام زمان(عج)، و توزیع ۳ هزار سبد معیشتی و بهداشتی در دستور کار است.

  زاهدی همچنین به برنامه مشترک با صدا و سیما اشاره کرد و افزود: هر خانه یک هیأت به منظور برپایی جشن‌های خانگی با آذین‌بندی منازل برگزار می‌شود و مداحی خانگی و مدیحه‌سرایی در منزل انجام خواهد شد.

  وی گفت: افراد علاقمند می‌توانند با توجه به پویش مشترک بسیج مداحان و هیأت مذهبی مازندران با صدا و سیما، فضاسازی منازل، آذین‌بندی‌ها و مداحی‌های خود را برای نشر به صدا و سیمای مرکز مازندران ارسال کنند.

  برچسب ها :

  نظرات