آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • دوشنبه ۳ آبان ۱۴۰۰ , Monday 25 October 2021
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 113540
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۸ فروردین, ۱۳۹۹ - ۲۳:۰۰
 • شما اینجا هستید :اجتماعی > اخبار استان
 •   

  خانواده اقشار آسیب‌پذیر اجتماعی به کمک خیران نیازمند هستند

  به گزارش آوای شمال؛

  آوای شمال/ به نقل از روابط عمومی شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان، احمد مظفری در اولین جلسه کمیته درمان و حمایت‌های اجتماعی استان گفت: جمع‌آوری معتادان متجاهر در ایام شیوع ویروس کروناخطرآفرین، مشکل ساز و تشدید کننده بحران بود.

  وی افزود: معتادان مرکز ماده ۱۶ مازندران باید ۳ ماه و در صورت تمدید ۶ ماه در این مرکز حضور داشته باشند که تا پایان سال ۹۸  بیش از ۹۰ درصد آنان زمان حضورشان به پایان می‌رسید و تعداد اندکی از معتادان متجاهر با نظر قاضی برای جلوگیری از شیوع کرونا آزاد شدند.

  دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان مازندران تاکید کرد: در حوزه مراکز سرپایی نیز با اقدامات خوب دانشگاه علوم پزشکی و توزیع مناسب دارو  رفت و آمد معتادان به مراکز MMTبه شدت کاهش یافت و به دنبال این تصمیم استرس و اضطراب تهیه داروی آنان که یکی از دلایل اصلی کاهش ایمنی بدن است کاهش یافت.

  مظفری در مورد گرم‌خانه‌ها و شیلتر‌ها، گفت: در جلسه کمیته درمان مصوب شد تا شهرداری‌ها نیز در این ایام فعال‌تر عمل کرده و حضور معتادان در این مراکز بصورت شبانه‌روزی انجام شود.

  وی از اقدامات بسیار خوب دانشگاه علوم پزشکی و اداره کل زندان‌ها برای مراقبت از زندانیان و جلوگیری از شیوع ویروس کرونا تقدیر و تشکر کرد و یادآور شد: تهیه پک بهداشتی و ارائه خدمات مشاوره ای و استفاده از ظرفیت خیران سلامت برای کمک به اقشار آسیب‌پذیر و خانواده معتادان به طور جدی دنبال شود.

  دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان مازندران با اشاره به شایعات مختلف مبنی بر استفاده از الکل و مواد مخدر برای درمان کرونا، گفت: سازمان بهداشت جهانی رسماً در بیانیه خود الکل،سیگار و مواد مخدر را زمینه ساز کاهش ایمنی بدن و ابتلا به ویروس کرونا اعلام کرد و انتظار می‌رود رسانه‌ها در این زمینه اطلاع‌رسانی مناسب کنند.

  مظفری در پایان خواستار بهره‌گیری از ظرفیت سمن‌ها و انجمن‌های فعال برای توسعه آموزش‌ها در زمینه خودمراقبتی و خودایمنی برای مقابله با شیوع ویروس کرونا شد.

  برچسب ها :

  نظرات