آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • پنج شنبه ۶ آبان ۱۴۰۰ , Thursday 28 October 2021
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 113531
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۸ فروردین, ۱۳۹۹ - ۰۶:۰۲
 • شما اینجا هستید :اجتماعی > اخبار محمودآباد
 •   

  فرماندار محمودآباد:

  ورود کارگران فصلی استان‌های دیگر در محمودآباد ممنوع است/ لزوم اجرای نکات بهداشتی توسط کشاورزان

  به گزارش آوای شمال؛

  آوای شمال/ فرماندار شهرستان محمودآباد یکشنبه ۱۷ فروردین در جلسه کمیته روستایی مدیریت بحران کرونا گفت: هرنوع اقدامی خارج از پروتکل وزارت بهداشت که هدف اصلی آن انقطاع شیوع کرونا بوده، ممنوع است.
  وی افزود: نکته کاملا واضح این است که هرچه نظارت بر اجرای پروتکل جدی و دقیق باشد به نفع مردم است و اجرای درست مصوبات ملی ستاد کرونا و پروتکل وزارت بهداشت رابطه مستقیم با سلامتی و حفظ جان مردم دارد.
  علیرضا شریعت تصریح کرد: اکنون دغدغه جدی ما فصل کشاورزی است که مهمترین مساله، ممنوعیت حضور کارگران فصلی به ویژه از سایر استان‌ها در مازندران و شهرستان محمودآباد می‌باشد.
   رییس ستاد مدیریت بیماری کرونا با اشاره به تلاش‌ روستائیان شریف ادامه داد: نباید بگذاریم زحمت شهروندان و روستائیان در مقابله با کرونا بی اثر شود و همه باید با کمک یکدیگر از به‌وجود آمدن موج بعدی شیوع کرونا جلوگیری کنیم.
   شریعت با بیان اینکه در انجام امورات مربوط به کشاورزی نکات بهداشتی باید رعایت شود، خاطرنشان کرد: در کشت برنج اولویت به صورت کشت مکانیزه باشد، چینش کارگران با فاصله سه متر از هم بوده و در صورت نیاز کارگر از شهرستا‌های مجاور حتما از مراکز معتبر، گواهی سلامت توسط کارگر ارائه شود.
   وی در ادامه یادآور شد: کارفرما موظف به تهیه اقلام بهداشتی است و تامین وعده‌های غذایی بر عهده کارگر به‌صورت انفرادی می‌باشد.
   فرماندار شهرستان محمودآباد در پایان عنوان کرد: مردم شهرستان در صورت مشاهده تخلف از سوی شخص یا اشخاصی مبنی بر بکارگیری کارگران استان‌های دیگر مراتب را فورا به اداره جهاد کشاورزی اطلاع دهند.

  برچسب ها :

  نظرات