آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • پنج شنبه ۶ آبان ۱۴۰۰ , Thursday 28 October 2021
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 113509
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۸ فروردین, ۱۳۹۹ - ۰۲:۴۴
 • شما اینجا هستید :اجتماعی > اخبار استان
 •   

  لزوم حمایت از اصحاب رسانه در ایام طرح فاصله‌گذاری اجتماعی

  به گزارش آوای شمال؛

  آوای شمال/

  عبدالمهدی حق شناس رئیس سازمان بسیج رسانه مازندران امروز در جمع خبرنگاران اظهار کرد: با توجه به مصوبه اخیر ستاد ملی مبارزه با کرونا مبنی بر منع چاپ نشریات مکتوب به منظور جلوگیری از شیوع ویروس کرونا، حمایت عملی و ویژه‌ از اصحاب رسانه امری ضروری به نظر می‌رسد.

  وی افزود: ناگفته نماند که وقفه در بیمه خبرنگاران، گرانی کاغذ و بالا رفتن هزینه‌های چاپ و نشر در سال‌های اخیر، وضعیت مطبوعات را بحرانی کرده است.

  حق شناس ادامه داد: پیش‌بینی بسته‌ حمایتی و اقلام معیشتی برای خانواده رسانه‌ها که در خط مقدم جبهه فرهنگی انقلاب و این روزها در صف مدافعان سلامت فعال هستند، انتظار به‌جایی است، که امیدواریم مورد نظر قرار بگیرد.

  این مسؤول تصریح کرد: در روزهای اخیر اصحاب رسانه بیشترین نقش را در آموزش عمومی و آرام‌سازی فضای ذهنی جامعه و ایجاد عزم عمومی برای مقابله با این ویروس منحوس داشته اند و شایسته است متولیان امر به جز تشکر زبانی از زحمات اصحاب رسانه، به تعیین ضرر و زیان حاصل شده از  تعطیلی نشریات مکتوب بپردازند.

  وی درخواست کرد: ارائه یارانه حمایتی و توزیع اقلام معیشتی به نیروهای شاغل مانند خبرنگاران، مُوَضعان و شاغلان بخش‌های مرتبط با صنعت چاپ و نشر را نیز پیش‌بینی کنند.

  حق‌شناس همچنین بیان کرد: باید برای مطبوعاتی که در این ایام به‌درستی درصدد راه‌اندازی رسانه برخط و فعال‌سازی بیش‌ از پیش ظرفیت مجازی خود هستند، حمایت‌های فن‌آورانه در نظر گرفته شود.

  وی در پایان اضافه کرد: خوب است در راستای حمایت عملی از رسانه‌ها، آگهی‌های دولتی نهادها و نیز پیام‌های ستاد ملی کرونا در قالب رپرتاژ به آگاهی مخاطبان برسد.

  همچنین  سینا قربانی مدیرعامل خانه مطبوعات مازندران نیز در روزهای گذشته طی نامه‌ای به استاندار خواستار توجه  به اصحاب رسانه استان شد و عنوان کرده بود؛ پس از شیوع کرونا ویروس در کشور و فر اگیری اثرات سوء  این ویروس  نامیمون  در جامعه، اخبار و اطلاعات متعددی  در ارتباط  به این موضوع با سرعتی شگرف  در رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی  منتشر  و یقینا مردم بیش از هر زمان دیگری جهت دریافت اطلاعات و اخبار موثق در این  راستا  جهد و تلاش کردند لذا با عنایت به این نیاز اجتماعی لاینفک، تکلیف در خصوص حراست از آرامش یقینی  و روحی  شهروندان  بر ذمه خبرنگاران  و اصحاب رسانه مستقر شد  که از جمله این مصادیق افعال شریفه  عرصه خبر با  تدقیق در  مسؤولیت اجتماعی آنها  است  که در کنار اطلاع رسانی به آموزش و بسیج مردم به رعایت بهداشت فردی و همراهی و پشتیبانی از متولیان امر مقابله با کرونا  کمک کنند و الحق و الانصاف  که رسانه های مازندران نیز  به خوبی برای تحقق این امر مهم تاکنون اقدام کردند.

   با عنایت با مطالب  پیشگفتار و اهمیت نقش  رسانه‌ها در مدیریت بحران کنونی از حضرتعالی  تقاضا  می‌شود، با توجه بر اینکه،  موج  این ویروس منحوس، موجبات تضرر مشاغل و اصناف  را متاسفانه مسبب شده و در این   بحبوحه اصحاب رسانه نیز همانند دیگر صنوف فعال جامعه  مورد صدمه قرار گرفته‌اند، از محضر حضرتعالی تقاضای بذل توجه در خصوص  حمایت خاصه از اصحاب رسانه با تشکیل جلسه‌ای با حضور خانه مطبوعات ، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و ایضا سازمان برنامه و بودجه در معیت آن استانداری گرامی در خصوص تخصیص بسته‌ای حمایتی به اصحاب  وزین  عرصه رسانه مازندران مورد استدعا است.

  برچسب ها :

  نظرات