آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • دوشنبه ۳ آبان ۱۴۰۰ , Monday 25 October 2021
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 113489
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۸ فروردین, ۱۳۹۹ - ۰۲:۳۳
 • شما اینجا هستید :اجتماعی > اخبار استان
 •   

  از غربالگری روستائیان سوادکوه تا تولید هزاران ماسک و گان در بهشهر

  به گزارش آوای شمال؛

  آوای شمال/  فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سوادکوه با اشاره به عملکرد قرارگاه پدافند زیستی سپاه شهرستان سوادکوه، از تولید و توزیع ۱۹ هزار ماسک بهداشتی سه لایه خبر داد و اظهار کرد: از این تعداد ۵ هزار ماسک قابل شستشو بود.

  سیدموسی حسین‌نژاد با اعلام اینکه ۱۶ کارگاه تولیدی ماسک بهداشتی با بکارگیری روزانه ۹۷ جهادگر خواهر بسیجی مشغول تولید ماسک بهداشتی و گان بیمارستانی هستند، افزود: ۲ هزار و ۱۰۰ گان بیمارستانی، یک هزار و ۶۰۰ کلاه بهداشتی، ۲ هزار جفت دستکش، یک هزار و ۲۰۰ آستین یک بار مصرف تولید و بین مراکز درمانی و مردم توزیع شد.

  وی افزود: همچنین۷۰ هزار لیتر مواد ضدعفونی کننده توسط جهادگران بسیجی و پایگاه‌های مقاومت برای گندزدایی مکان‌های عمومی و معابر استفاده و همچنین ۱۷۰۰ لیتر محلول ضدعفونی کننده دست هم بین مردم توزیع شد.

  فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سوادکوه با اعلام اینکه ۵ هزار جهادگر سلامت از گردان امام حسین (ع)، پایوران و بسیجیان در اجرای طرح غربالگری کرونا بکارگیری شدند، گفت: ۱۰۰ درصد جمعیت روستایی و ۸۵  درصد جمعیت شهری سوادکوه غربالگری کرونا شدند، که تا چند روز آینده غربالگری کل شهرستان به اتمام می‌رسد.

  *غربالگری ۱۰۰ درصد جمعیت روستایی و ۸۵ درصد جمعیت شهری سوادکوه

  حسین‌نژاد با بیان اینکه روزانه ۹۶ جهادگر بسیجی در قالب ۲۶ گروه در حوزه نظارتی، رصد و پایش بهداشتی در نانوایی‌ها و پمپ بنزین‌ها مشغول فعالیت هستند، اضافه کرد: به موازات قرارگاه پدافند زیستی سپاه شهرستان، گشت و ایست و بازرسی در قالب طرح رضویون به صورت شبانه‌روز برای تامین امنیت، در سطح پایگاه‌ها و محلات در حال اجرا است.

  *اهدای  ۱۳۰۰ بسته حمایتی و بهداشتی به خانوار‌های آسیب‌پذیر

  وی در ادامه از اهدای پک‌های آب میوه و عسل به کادر درمانی و خانواده‌هایی که بیماران کرونایی دارند، خبر داد و افزود:‌ ۷۰۰ بسته معیشتی و ۶۰۰ بسته بهداشتی بین جامعه هدف توزیع شد و این کار همچنان تداوم دارد ۳۰ هزار پیامک درحوزه فرهنگی تولید و ۱۵ هزار بروشور آموزشی درباره پیشگیری از ابتلا به کرونا و بنر‌های مرتبط با آن بین مردم توزیع و در سطح محلات شهری و روستایی نصب شد.

  *راه اندازی نقاهتگاه ۷۹ تختخوابه در سوادکوه

  حسین‌نژاد در ادامه از برپایی نقاهتگاه بیماران کرونایی در سواکوده هم خبر داد و بیان کرد:‌ مصوبه‌ای در قرارگاه پدافند زیستی داشتیم و مصر بودیم که این مصوبه به مرحله اجرا برسد آنهم با هماهنگی دانشگاه آزاد سوادکوه، چند سوئیت اقامتی این دانشگاه با ۷۹ تخت‌خواب تجهیز و برای بیماران کرونایی که از بیمارستان مرخص می‌شوند تا دوره نقاهتشان را بگذرانند، آماده شد.

  *اقدامات سپاه بهشهر در مقابله با کرونا 

  حسن پورقربان فرمانده ناحیه مقاومت بسیج بهشهر نیز با اعلام اینکه ۹۰۰ نفر از بسیجیان برای نظارت و سرکشی در بازار و مقابله با گرانفروشی، احتکار و نیز رصد بهداشتی در پمپ بنزین‌ها و نانوانایی‌ها بکار گیری شدند، افزود:‌ ۶۰۰ نفر دیگر از بسیجیان هم برای اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی در مبادی ورودی و خروجی شهری و روستایی با ناجا همکاری می‌کنند.

  *غربالگری ۱۰۰ درصد مردم بهشهر توسط جهادگران بسیجی

  وی از غربالگری ۱۰۰ درصد شهروندان بهشهر توسط جهادگران بسیجی با همکاری بسیج جامعه پزشکی و با نظارت شبکه بهداشت شهرستان خبر داد و اعلام کرد‌: با بکارگیری ۳ هزار و ۱۸۰ جهادگرسلامت، ۳۹ هزار و ۸۴۱ خانوار بهشهری غربالگری کرونا شدند که از این تعداد ۸۷۹ نفر مشکوک به کرونا بودند و به مراکز درمانی معرفی شدند.

  فرمانده ناحیه مقاومت بسیج بهشهر گفت: همچنین ۱۱ هزار و ۵۰۰ مدافع سلامت برای ضدعفونی معابر و محلات شهری و روستایی بکارگیری شدند که با همکاری شهرداری‌های سه‌گانه خلیل شهر، رستم‌کلا و بهشهر هر روز در دو شیفت صبح و بعدازظهر محلات و اماکن پرتردد گندزدایی می‌شود و این کار تداوم دارد.

  *برگزاری سومین مرحله رزمایش دفاع بیولوژیکی در سطح شهرستان

  فرمانده ناحیه مقاومت بسیج بهشهر از برگزاری سومین مرحله رزمایش دفاع بیولوژیکی در سطح شهرستان خبر داد افزود: دو مرحله رزمایش بزرگ دفاع بیولوژیکی در سطح شهرستان و ادارت برای گندزدایی محلات شهری و روستایی انجام شده بود و برای کمک به کادر درمانی نیز نیرو‌های داوطلب شامل کمک پرستار، کمک بهیار، انتظامات و حراست و همچنین نیرو‌های تخصصی بسیجی به بیمارستان خاتم الانبیاء شهرستان اعزام شدند.

  *تولید و توزیع ۱۲۵ هزار  ماسک و گان بیمارستانی

  پورقربان از تولید و توزیع ۱۱۰ هزار ماسک بهداشتی، ۱۵ هزار گان بیمارستانی و ۱۰ هزار دستکش بین کادر درمانی، ادارات، دستگاه‌های اجرایی و مردم نیازمند خبر داد و خاطرنشان کرد:‌ روزانه ۵ هزار ماسک بهداشتی و ۸۰۰ گان بیمارستانی توسط ۲۲۰ خواهر خیاط بسیجی در شهرستان تولید می‌شود.

  وی افزود: همچنین روزانه ۲۵۰ گان بیمارستانی هم تحویل بیمارستان خاتم الانبیاء که بیمارستان پایلوت کرونایی در شرق استان است، تحویل می‌دهیم، همچنین روزانه ۳۰۰ شیلد محافظتی تولید و تحویل کادر درمانی بیمارستان خاتم الانبیاء می‌دهد.

  *فعالیت ۳۹ کارگاه تولید ماسک

  وی از فعال بودن ۳۹ کارگاه تولید ماسک بهداشتی در سطح شهرستان خبر داد و افزود: سپاه بهشهر با تولیدی پوشاک ژینکو تا ۲۰ فروردین هماهنگ کرد و ۲۵ خواهر خیاط بسیجی هم در کارگاه مستقر شدند تا تسریعی برای برطرف کردن نیاز‌های کادردرمانی بیمارستان خاتم الانبیاء به ماسک و گان بیمارستانی صورت بگیرد.

  *اهدای ۴هزار بسته بهداشتی و معیشتی به خانوار‌های کم‌برخوردار 

  وی از اهدای ۴ هزار و ۱۰۶ بسته بهداشتی و معیشتی به اقشار آسیب پذیر خبر داد و گفت: با همکاری شهرداری و بسیج ادارات بسته‌های بهداشتی و حمایتی تهیه و به دست اقشار آسیب پذیر رسید، ۴۰۰ خانوار هم شناسایی و بسته‌های حمایتی و بهداشتی هم در اختیار آن‌ها قرار میگیرد.

  پورقربان همچنین از کشف کارگاه تولید مواد ضدعفونی غیراستاندار توسط ناظرین سلامت هم خبر داد و گفت:‌ با دستور دادستانی این کارگاه پلمب شد همچنین انبار احتکار لوازم بهداشتی هم کشف و تحویل مراجع قضایی قرار گرفت.

  *فعالیت ۱۰ طلبه جهادی برادر و خواهر برای تغسیل و تدفین اموات کرونایی

  وی با اشاره به بکارگیری ۱۰ طلبه جهادی برادر و خواهر برای تغسیل و تدفین اموات کرونایی تاکید کرد:‌ باتوجه به استفتای رهبر معظم انقلاب درباره دفن اموات کرونایی، و تشکیل قرارگاه موسی بن جعفر(ع) در استان، طلبه‌های جهادی بهشهر با مدیریت ونظارت امام جمعه و مشخص شدن محل تغسیل اموات، کار کفن و دفن متوفیان را انجام میدهند و سپاه هم امکانات و تجهیزات آن‌ها را تامین می‌کند.

  برچسب ها :

  نظرات