آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • دوشنبه ۳ آبان ۱۴۰۰ , Monday 25 October 2021
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 113450
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۷ فروردین, ۱۳۹۹ - ۰۰:۵۵
 • شما اینجا هستید :اجتماعی > اخبار استان
 •   

  راه‌اندازی سامانه «سلامت‌یار» برای داوطلبان خط مقدم مبارزه با کرونا در مازندران

  به گزارش آوای شمال؛

  آوای شمال/ عباس رمدانی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: سامانه “سلامت‌یار ” حرکتی منحصر بفرد در کشور در راستای همکاری داوطلبانه با مدافعان سلامت است که به یاری‌رسانی به کادر درمانی که در هفته‌های اخیر در خط مقدم مبارزه با بیماری منحوس کرونا قرار دارند، خواهد پرداخت.

  وی افزود: ما در سازمان نظام صنفی رایانه‌ای بر اساس کارکرد خود ایفای نقش کردیم تا گامی هرچند کوچک برای این مهم برداریم، خوشبختانه این سامانه که با مشارکت دانشگاه علوم پزشکی مازندران و اتاق‌های اصناف سراسر استان راه‌اندازی شده است.

  رمدانی تصریح کرد: همین روزهای نخست این طرح مورد استقبال اقشار مختلف قرار گرفت و این نشان می‌دهد اگر ساختار لازم آماده باشد و به سازماندهی توجه شود می‌توان ظرفیت‌های بالقوه جامعه استفاده کرد و در همه بحران‌ها مردم همراه دولت خواهند بود.

  این مسؤول خاطرنشان کرد: کار این سامانه به این شکل است که هر فرد از جامعه در سه گروه عمومی، تخصصی غیر مرتبط و تخصصی مرتبط در سراسر استان با مراجعه به سامانه و با تکمیل مشخصات، آمادگی خودش را در گروه‌های مختلف برای کمک به مدافعان سلامت در جهت مبارزه با کرونا ویروس اعلام می‌کند.

  وی یادآور شد: پس از اعلام آمادگی افراد در سلامت‌یار، پس از طی مراحلی و با سنجش توانمندی اعلام شده و استعلام از مراجع توسط دانشگاه علوم پزشکی در چرخه خدمت‌رسانی قرار خواهند گرفت.

   رمدانی عنوان کرد: بطور معمول با اجرای هر طرحی در برخی شهرها استقبال بیشتری صورت می‌گیرد که قطعا با هماهنگی و موافقت متقاضیان سلامت یاران برای کمک به شهرهای اطراف هدایت می‌شوند.

  رئیس سازمان نظام صنفی یارانه‌های در پایان گفت: مورد درخواست برای همکاری را متنوع و متعدد بوده و امیدواریم همه علاقمندان اعم از رشته‌های بهداشتی درمانی، دارندگان جواز کسب و یا عموم مردم بتوانند در این حرکت خداپسندانه مشارکت داشته باشند.

  برچسب ها :

  نظرات