آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • دوشنبه ۳ آبان ۱۴۰۰ , Monday 25 October 2021
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 113416
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۰ فروردین, ۱۳۹۹ - ۱۳:۲۳
 • شما اینجا هستید :اجتماعی > اخبار برگزیده > اخبار محمودآباد
 •   

  مدیر جهاد کشاورزی محمودآباد خبرداد

  اقتصادی کردن کشاورزی با کشت مکانیزه/ ۴۰۰ دستگاه مکانیزاسیون در محمودآباد وجود دارد

  به گزارش آوای شمال؛

  آوای شمال/ مدیر جهاد کشاورزی محمودآباد با بیان اینکه کشاورزی شاهرگ اقتصاد شمال کشور است و بازار این خطه متأثر از کشت برنج است، اظهار کرد: امسال با شیوع ویروس کرونا نمی‌توان به راحتی به شیوه سال‌های گذشته از کارگران فصلی بکارگیری کرد و ورود کارگران غیر بومی با محدودیت هایی مواجه خواهد شد به همین دلیل کشاورزان برای حفظ سلامت خود و دیگران بهتر است نسبت به کشت مکانیزه اقدام کنند .

  وی افزود: تلاش برای دستیابی به توسعه در گرو توجه به کشاورزی است و برای دستیابی به خودکفایی کشاورزی مستلزم توجه به نکاتی از جمله مکانیزاسیون کشاورزی است.

  احمد صادقی؛ افزایش درآمد، کاهش هزینه تولید و کارگری، کاهش مصرف بذر ، راندمان تولید و استفاده بهینه از نهاده‌های کشاورزی را از مهمترین اهداف کشت مکانیزه برنج عنوان کرد و افزود: کشاورزان با گذر از کشت سنتی و پیوستن به کشاورزی پایدار و مکانیزه، نحوه کشت و کار برنج را اقتصادی کنند.

  این مسئول ادامه داد: برای کاهش هزینه تولید، آموزش بهره برداران را از ابتدای سال ۹۵ در دستور کار خود قرار دادیم و اقدامات ترویجی و آموزشی خوبی انجام گرفت و توانستیم از ۴۶ دستگاه نشاکار موجود در سال ۹۴ را با اقدامات انجام شده و پرداخت تسهیلات از محل خط اعتباری مکانیزاسیون و خرید نقدی به حدود۴۰۰ دستگاه برسانیم که بیشترین آن در سال ۹۸ با ۱۲۲ دستگاه از همین محل خط اعتباری بوده است.

  مدیر جهاد کشاورزی محمودآباد در پایان گفت: در چهار سال گذشته در این شهرستان بیش از ۳۰ میلیارد تومان از محل خط اعتباری مکانیزاسیون برای خرید ماشین آلات کشاورزی به بهره برداران تخصیص و جذب شده است.

   

  برچسب ها :

  نظرات