آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • جمعه ۱۲ آذر ۱۴۰۰ , Friday 3 December 2021
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 113346
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۴ اسفند, ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۶
 • شما اینجا هستید :ایران و جهان
 •   

  برنی سندرز در صدر رقابت نامزدهای دموکرات قرار گرفت

  به گزارش آوای شمال؛

  برنی سندرز در صدر رقابت نامزدهای دموکرات قرار گرفت

  آوای شمال/ «برنی سندرز»، سناتور چپگرای ایالت ورمونت که شب گذشته به یک پیروزی چشمگیر در ایالت نوادای آمریکا دست پیدا کرده بود، اکنون با کسب ۲۸ موکل انتخاباتی در صدر رقابت‌های درون‌حزبی دموکرات‌ها قرار دارد.

  پس از سندرز، «پیت بوته‌جج» با کسب ۲۲ موکل انتخاباتی در جایگاه دوم است. پیش از برگزاری انتخابات درون‌حزبی دموکرات‌ها در نوادا، بوته‌جج در صدر رقابت‌های درون‌حزبی حزب دموکرات قرار داشت.

  «الیزابت وارن»، دیگر نامزد چپگرا با ۸ موکل انتخاباتی در جایگاه سوم رقابت‌هاست و «امی کلوبوچار»، با ۷ موکل انتخاباتی در جایگاه چهارم است.

  در همین حال، «جو بایدن»، معاون رئیس‌جمهور پیشین ایالات متحده همچنان عملکردی ناامیدکننده از خود نشان داده و با کسب ۶ موکل انتخاباتی در مکان پنجم قرار گرفته است.

  دیگر نامزدهای دموکرات به هیچ موکلی دست پیدا نکرده‌اند. در نهایت، نامزدی که به ۱۹۹۱ موکل انتخاباتی دست پیدا کند می‌تواند نامزد نهایی دموکرات‌ها در انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۲۰ و رقیب «دونالد ترامپ» نام گیرد.

  برنی سندرز که اکنون در رقابت‌های درون‌حزبی حزب دموکرات صدرنشین است در دور قبلی انتخابات آمریکا در سال ۲۰۱۶ نیز آرای مردمی بیشتری نسبت به «هیلاری کلینتون» کسب کرده بود اما سرانجام با رای «موکلین غیرمتعهد»، این کلینتون بود که به عرصه انتخابات پا گذاشت و از دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور فعلی آمریکا شکست خورد.

  حدود ۱۰ روز دیگر، دموکرات‌ها در رقابت موسوم به سه‌شنبه بزرگ، در ایالت‌های متعددی رقابت خواهند کرد، رقابتی که می‌تواند تا حدودی سرنوشت نامزد نهایی حزب دموکرات را معین کند.

  برچسب ها :

  نظرات