آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • جمعه ۱۲ آذر ۱۴۰۰ , Friday 3 December 2021
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 113291
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱ اسفند, ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۳
 • شما اینجا هستید :فرهنگی > فضای مجازی
 •   

  وقتی اطلاعات فوتبالی مجری «دورهمی» از گزارشگر معروف بیشتر است!/ اظهار نظر احمدی درباره زمان بازنشستگی‌اش

  به گزارش آوای شمال؛

  آوای شمال/ شب گذشته مهران مدیری در «دورهمی» میزبان محمدرضا احمدی گزارشگر فوتبال بود.

  احمدی چطور پا به تلویزیون گذاشت؟

  احمدی در ابتدا درباره شروع فعالیت خود در تلویزیون گفت: من مثل فوتبالیست‌ها از زمین خاکی شروع نکردم؛ اما مسیر خوبی را برای کار خود انتخاب کردم. در تست‌های رادیو جوان شرکت و حتی چند سال مجانی کار کردم. فقط می‌خواستم در عرصه هنر و ورزش حضور داشته باشم و گزارشگری و نویسندگی کنم. بعد از مدت‌ها کار کردن در رادیو، برای گزارشگری جام جهانی ۲۰۱۰ در تلویزیون دعوت به کار شدم.

  وی درباره ارتباط مردم با خود اظهار کرد: ارتباط مردم با گزارشگران بیشتر درباره اینکه آبی هستند یا قرمز و ارزیابی بازی‌های حساس است. جنس کار ورزش بسیار متفاوت از سایر حرفه هاست و من دوست دارم که شغل ما متفاوت باشد. مردم بسیار خوب با ما ارتباط برقرار می‌کنند.

  او درباره علاقه‌مندی خود به تیمی خاص گفت: تقریباً مردم می‌دانند که ما طرفدار چه تیمی هستیم؛ متأسفانه حساسیت‌ مخاطبان درباره علاقه گزارشگران به تیم‌های داخلی و خارجی تشدید شده است.

  مدیری در ادامه درباره اظهار نظر احمدی درباره تیم استقلال و ناراحتی هواداران از او پرسید و این گزارشگر بیان کرد: واقعاً اینگونه نبود و من حرف نامربوطی نزدم؛ یک نفر بی اخلاقی کرد و در حالی که ما در پشت صحنه گپ می‌زدیم، صدا را ضبط و منتشر پخش کرد.

  تپل بودم فوتبالیست نشدم

  مدیری سپس درباره اینکه چرا محمدرضا احمدی فوتبالیست نشده، سوال کرد و او گفت: چون تپل و تنبل بودم و خانه ما از محل تمرین دور بود (خنده)

  احمدی درباره تفاوت گزارشگری فوتبال با سایر رشته‌های ورزشی هم گفت: گزارشگری فوتبال با بقیه رشته‌های ورزشی بسیار متفاوت است. مخاطب ما درباره تیم‌ها اطلاعات دقیقی دارد و این کار ما را سخت می‌کند؛ حاشیه‌های فوتبالی‌ها هم بیشتر است.

  همسرم ورزشی است

  احمدی درباره زندگی شخصی خود هم اظهار کرد: ازدواج کردم و دختری به نام نفس دارم که سه ساله است. همسرم مربی شناست و در مراسمی که من مجری بودم و او برای دریافت جایزه آمده بود، بیشتر آشنا شدیم و خیلی زود هم ازدواج کردیم.

  وی درباره درآمد حاصل از گزارشگری بیان کرد: گزارشگری درآمد خاصی ندارد و فقط عشق و علاقه است. دستمزد من با بقیه گزارشگران متفاوت است و چند سال پیش لیستی از دستمزد‌ها را اعلام کردند. من شغل دیگری هم کنار گزارشگری دارم.

  وی درباره عمر گزارشگری خود و بازنشستگی‌اش از این کار گفت: با اینکه ۳۷ سال دارم، اما فکر می‌کنم سه جام جهانی دیگر را هم می‌توانم گزارش کنم! روز اولی که صدای من به عنوان گزارشگر پخش شد، هیچ کدام از پیشکسوتان با من تماس نگرفتند که بگویند خوش آمدی؛ اما من وقتی بچه‌های جوان برای گزارشگری می‌آیند با آن‌ها تماس می‌گیرم. نمی‌خواهم تلخی که برای خودم رقم خورد، برای آن‌ها هم رقم بخورد.

  احمدی درباره مهاجرت برخی ورزشکاران هم گفت: قدیمی‌ها خوب گفتند که هیچ جا خانه خود آدم نمی‌شود؛ بله، شرایط سخت است اما به نظرم گذراست. آن‌هایی می‌توانند برنده باشند که پای کار بمانند، کسی می‌تواند موفق باشد که بماند و بجنگد.

  وقتی اطلاعات فوتبالی مدیری از گزارشگر معروف بیشتر است!

  در بخش دیگر برنامه مدیری درباره مایکل مدیسون از احمدی سوال کرد اما احمدی او را نشناخت؛ مدیری هم گفت: «تا این اندازه فوتبال می‌دانم؛ حتی اسم و فامیل آرایشگر تیم آرسنال را که تیم مورد علاقه خودت است، بلدم» (خنده)

  احمدی در پایان پیشنهاد جالبی به مدیری داد و گفت: به نظرم برای قسمت پایانی «دورهمی» از شوچنکو بازیکن سابق اوکراینی که به او علاقه دارید، دعوت کنید؛ او الان حدوداً ۴۲ سال دارد.

  برچسب ها :

  نظرات