آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • جمعه ۱۲ آذر ۱۴۰۰ , Friday 3 December 2021
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 113254
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱ اسفند, ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۳
 • شما اینجا هستید :اخبار استان > فرهنگی
 •   

  شناسایی مشکلات در فضاهای آموزشی ضروری است

  به گزارش آوای شمال؛

  آوای شمال/ آیت‌الله محمدباقر محمدی لائینی نماینده ولی فقیه در استان مازندران صبح امروز در نشست کمیته همکاری‌های حوزه علمیه و آموزش پرورش مازندران، اظهار کرد: برای ما آموزش و پروش اولویت است و  همواره پیگیر حضور دانش‌آموزان در نماز جمعه بوده و هستیم، مشکلاتی وجود دارد که باید در نشست‌های دو ماه یک بار در بحث مادی و معنوی حل شود.

  وی افزود: ما در اقدام‌های اصلاحی دو چیز را در یک راستا خواهیم دید که در راستای اصلاح تلاش می‌کنیم چیزی برخلاف آن فساد است، در فضای آموزشی ما مفاسدی وجود دارد که پنهان بوده و سبب این می‌شود که اصلاح صورت نگیرد و باید شناسایی شود.

  محمدی لائینی خاطرنشان کرد: بسیاری از این مفاسد به علت ناآگاهی است که با آموزش حل خواهد شد، ما باید اقدامات‌مان برای آمار دادن نباشد بلکه باید کار واقعی ارائه شود.

  در ادامه حجت‌الاسلام درودی نماینده وزارت آموزش و پرورش، گفت: سندی به نام تحول بنیادی آموزش پرورش تدوین شده که بیش از ۶۰۰ شخص و نهاد در آن نقش دارند، در این سند ۴۰ راهکار مستقیم و ۹۰ راهکار به صورت غیرمستفیم برای حضور حوزه علمیه و همکاری آن مشخص شده است.

  وی اضافه کرد: در هر استان ما یک کمیته همکاری داریم و رئیس آن نماینده ولی فقیه است که هر دو ماه یک جلسه صورت می‌گیرد و مصوبات آن وارد دبیرخانه شده و بعد از ویرایش به بالادست می‌رود.

  درودی عنوان کرد: در هر استان برنامه پنج ساله خواهیم داشت که اول سال تحصیلی به استان‌ها ابلاغ می‌شود و این برنامه خروجی در کارگروه‌های مختلف، تربیت نیروی انسانی، منابع درسی و منابع پژوشی برگزار می‌شود.

  این مسؤول بیان کرد: در استان مازندران کارهای قرآنی خوبی دارد صورت می‌گیرد، ما حتی مهدهای قرآنی در استان داریم که از سنین کودکی شبهات را برای دانش آموزان زیر ابتدایی مطرح و پاسخ می‌دهند، مدارس علوم معارف که دانش آموزان را برای حوزه علمیه تربیت میکند سطح پایینی دارد.

  وی خاطرنشان کرد: حدود ۲۰۰ نفر برای تبلیغ مناسبتی اعزام و ۲۵۶ روحانی مستقر هستند، طلاب‌هایی که برای مدارس اعزام می‌شوند دوره‌های تخصصی صورت می‌گیرد، آشنایی دانش آموزان با سبک زندگی ائمه جمعه و نمایند ولی فقیه از نزدیک برای بر طرف شدن بسیاری از شبهات خوب است، روحانیون وظیفه به تعداد ۲۵ نفر همکاری دارند.

  حجت الاسلام ابوترابی مدیر حوزه‌های علمیه استان مازندران، در ادامه بیان کرد: چند همایش کلان و نشست‌های متعددی برای همکاری صورت گرفته است، برای اجرایی شدن طرح‌هایی به نام طرح امین و روشنا داشتیم و راهکارهایی را برای آینده بهتر مشخص شد، ما‌ در مسیر این نشست‌ها هر چه در توان داریم انجام می‌دهیم.

  سپس علیرضا سعدی پور مدیر کل آموزش و پرورش استان مازندران گفت: در خصوص ترویج مدارس معارف بهتر است از حوزه‌های علیمه استفاده کنیم، این مدارس ۶ عدد و بیش از ۶۵۰ دانش‌آموز دارد و طلاب وظیفه هم در آنجا فعالیت می‌کنند، روحانیون رسمی آموزش پرورش هم کلاس‌هایی در خصوص سند تحول و گام دوم انقلاب و برگزاری دوره‌های آموزشی برای خانواده در خصوص سبک زندگی امر به معروف و نهی از منکر صورت گرفته است.

  وی اعلام کرد: ۳۲ گروه تبلیغی در این گروه فعالیت دارند، اجرای طرح پیوند مسجد و مدرسه که در جوار مساجد هستند انجام شده است، نشست‌های متعدد با حضور مدیران حوزه علمیه برادران و خواهران برای تقویت فعالیت‌های حوزه و آموزش و پرورش برگزار شد.

  سعدی‌پور گفت: امسال طرح حفظ جز ۳۰ قرآن در مدارس صورت پذیرفته است، در این طرح‌ها فعالان فرهنگی و خیران بسیار کمک کردند و اگر نبودند بسیار از فعالیت‌ها صورت نمی‌گرفت، تمام فعالیت‌های ما در سند تحول بنیادین بسیار خوب منعکس شده است.

  این مسؤول اظهار کرد: امیدوارم برای ارتقا مسائل تربیتی همکاری بیشتری بین حوزه و دانشگاه با حضور حداکثری در انتخابات دشمنان ما مأیوس خواهند شد، انتخابات تجلی حضور ملت است.

  وی تأکید کرد: در استان مازندران کارهای قرآنی خوبی دارد،  صورت می‌گیرد، ما حتی مهدهای قرآنی در استان داریم که از همین سنین شبهات را برای بچه ها زیر ابتدایی مطرح و پاسخ می‌دهند، مدارس علوم معارف که دانش‌آموزان را برای حوزه علمیه تربیت می‌کند در استان در سطح پایین است.

  به گزارش آوای شمال به نقل از فارس، در این جلسه حکم ریاست کمیته همکاری حوزه‌های علمیه و آموزش پرورش استان مازندران  آیت الله محمدی لائینی نماینده ولی فقیه در استان مازندران اهدا شد.

  برچسب ها :

  نظرات