آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • چهارشنبه ۱۷ آذر ۱۴۰۰ , Wednesday 8 December 2021
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 113187
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۳۰ بهمن, ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۰
 • شما اینجا هستید :فرهنگی > فضای مجازی
 •   

  نمایش حضور پر شور مردم در انتخابات در قاب تلویزیون

  به گزارش آوای شمال؛

  آوای شمال/ شبکه‌های سیما به مناسبت یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی، در روز جمعه دوم اسفند ماه حضور گسترده مردم را نمایش می‌دهند. به همین منظور شبکه‌های سراسری ویژه برنامه‌هایی را برای روز جمعه پیش بینی کرده اند.

  «خیابان ایران» در شبکه یک

  ویژه برنامه «خیابان ایران»، از ساعت ۷ صبح و با اجرای مهدی آقا بیگی، رحمان نظام اسلامی و رضا امیر احمدی به طور زنده روی آنتن خواهد رفت و تا حوالی ساعت ۲۲ ادامه خواهد داشت. در این برنامه همچنین برای نمایش باشکوه مردمی در این همایش انتخاباتی، ارتباط تصویری با گزارشگران در تهران و همه مراکز استانی صدا و سیما برقرار می‌شود.

  «خیابان ایران» به تهیه کنندگی مجید بهرامی مقدم و مقداد مومن نژاد،که از پخش شبکه یک روی آنتن می‌رود در این روز میزبان جمعی از خوانندگان محلی سراسر کشور خواهد بود تا با گویش‌های مختلف ایران زمین، سرود‌هایی را به طور زنده اجرا کنند.

  همچنین دوربین‌های شبکه در «حسینیه امام خمینی (ره)»، «وزارت کشور»، «مسجد ابوذر»، «شهر ری» و «مصلی تهران» مستقر است و ارتباط زنده تصویری برقرار خواهد کرد.

   «فردایی بهتر» در شبکه دو

  شبکه دو سیما با برنامه «فردایی بهتر» به تهیه کنندگی احسان ارغوانی پنجشنبه اول اسفند از ساعت ۱۸:۳۰ تا ۲۰:۳۰ و ۲۱ تا ۲۱:۳۰ و جمعه دوم اسفند همزمان با انتخابات از ساعات اولیه رای گیری تا پایان آن (از ساعت ۸ تا ۲۲:۳۰) حضور مردم پای صندوق‌های رای را به تصویر می‌کشد.

  این برنامه در دو بخش استودیویی و بیرونی پخش می‌شود. در بخش استودیویی که با اجرای محمدجعفر خسروی و محسن آزادی روی آنتن می‌رود، تصاویری از حضور مردم نمایش داده می‌شود.

  همچنین دوربین‌های این شبکه با استقرار در پایگاه‌های رای گیری «ورامین» به تهیه کنندگی مهدی تاجیک و با اجرای رزیتا قبادی و «مسجد لرزاده» به تهیه کنندگی مصطفی دواتگر و با اجرای پوریا پویا حضور باشکوه مردم را قاب می‌بندند.

  «رای ما» در قاب سه

  دوربین‌های شبکه سه با ویژه برنامه «رای ما» به تهیه کنندگی علی زاهدی در روز جمعه از ساعت ۸ صبح حضور باشکوه مردم را نمایش می‌دهد.

  این برنامه در دو قسمت استودیویی و بیرونی حضور مردم را نشان می‌دهد. «مسجد النبی (ص) نارمک» و «مسجد امام حسین (ع)» واقع در میدان امام حسین(ع) از جمله اماکنی هستند که دوربین‌های این شبکه تصاویری از رای گیری مردم را ثبت می‌کنند. مجریان شبکه با حضور هنرمندان و خوانندگان با مردم همیشه در صحنه همراهی می‌کنند.

  همچنین در بخش استودیویی این برنامه که با اجرای پیمان طالبی، احمد اکبر نژاد و میثم آقابیگی همراه است تصاویری از رای گیری کل شهرستان‌ها در قاب‌هایی پخش می‌شود.

  «حضور ملی» شبکه پنج همراه با مردم

  «حضور ملی» عنوان ویژه برنامه انتخاباتی شبکه پنج سیماست که روز جمعه ۲ اسفند ماه همزمان با برگزاری انتخابات یازدهم مجلس شورای اسلامی و انتخابات میان دوره‌ای مجلس خبرگان رهبری (در ۵ استان تهران، قم، خراسان رضوی، خراسان شمالی و فارس) روی آنتن می‌رود.

  «حضور ملی» به تهیه کنندگی شهرام نسترن راد از ساعت ۷ صبح تا پایان زمان رای گیری از شبکه پنج پخش می‌شود.

  واحد سیار شبکه پنج سیما با استقرار در «مسجد جامع شهریار»، «مسجد جامع نازی آباد» و «حرم حضرت عبدالعظیم الحسنی (ع)» به انعکاس حضور مردم در پای صندوق‌های رای گیری می‌پردازد.

  بیشتر مجریان شبکه پنج در این برنامه حضور خواهند داشت و ارتباط با مراکز استان ها، موسیقی تصویر، میان برنامه و… از بخش‌های این ویژه برنامه است.

   نمایش حضور مردم در قاب شبکه قرآن و معارف

  شبکه قرآن در برنامه‌ای به صورت ویژه از ساعت ۸ صبح تا ۲۲:۳۰ و در نوبت‌های مختلف با به تصویر کشیدن حضور مردم در انتخابات به روی آنتن می‌رود. دوربین‌های این شبکه حضور آگاهانه مردم پای صندوق‌های رای مستقر در «حرم امام زاده صالح (ع) و «مجسد جامع لویزان» را به تصویر می‌کشند.

  «مثبت سلامت» در قاب سلامت

  برنامه «مثبت سلامت» در روز جمعه دوم اسفندماه از ساعات اولیه رای گیری پخش می‌شود. این برنامه به عنوان «ای ام سی»  شبکه تلویزیونی در طول روز با مراکز رای گیری متعدد در سراسر کشور ارتباط گرفته و اخبار انتخابات را پوشش می‌دهد.

  ارتباط با مسئولان برگزاری انتخابات و اطلاع رسانی در زمینه اطلاعیه‌های وزارت کشور و … از دیگر بخش‌های «مثبت سلامت» در این روز خواهد بود. در کنار پیگیری اخبار و اطلاعات انتخاباتی، پخش موزیک ویدئو و تصاویر ارسالی مخاطبان، مجری پیام‌های مردمی را نیز می‌خواند.

   همراه با رای «اولی ها» در شبکه امید

  ویژه برنامه «اولی ها» از ساعات اولیه صبح تا پایان زمان رای گیری مابین برنامه‌های شبکه امید به صورت زنده پخش خواهد شد.

  این ویژه برنامه به تهیه کنندگی امید کوثرطلب با اجرای رامتین چیت سازان و محمد میرزا زاده در استودیو و با حضور میهمانان ویژه روی آنتن شبکه امید می‌رود.

  تهیه گزارش و گفت وگو با نوجوانان رای اولی حاضر در شعبه‌های مختلف اخذ رای، پیگیری اخبار لحظه به لحظه انتخابات و همچنین ارتباط مستقیم با شعب رای گیری دیگر استان‌ها و شهرستان‌ها بخش‌های مختلف این برنامه خواهد بود.

  دوربین‌های شبکه امید در روز جمعه با امکان پخش زنده ارتباط اینترنتی و ارتباط از مدارس مختلف «شهر قدس» انتخابات را در این مکان ها به تصویر می کشند.

   نمایش حضور مردم در قاب تماشا

  شبکه تماشا از ساعت ۸ صبح با اجرای اشکان تفنگ سازان و لعیا انوری مشارکت پرشور مردم در انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی را پوشش خواهد داد.

  پوشش شبکه افق در انتخابات

  شبکه افق پوشش گسترده حضور باشکوه مردم در پای صندوق‌های رای را از تهران و دیگر مراکز استان‌ها در دستور کار دارد. همچنین گزارش‌های مردمی نیز به صورت میان‌برنامه از این شبکه پخش می‌شود.

  برچسب ها :

  نظرات