آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • دوشنبه ۱۵ آذر ۱۴۰۰ , Monday 6 December 2021
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 113163
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۹ بهمن, ۱۳۹۸ - ۱۶:۳۰
 • شما اینجا هستید :اخبار استان > سیاسی
 •   

  مازندران ۲ میلیون و ۴۳۴ رای‌دهنده دارد/ تنوع و تکثر حضور نامزدها، احزاب و گروه‌های سیاسی

  به گزارش آوای شمال؛

  آوای شمال/ احمد حسین‌زادگان استاندار مازندران امروز در برنامه رادیو انتخابات اظهار کرد: حدود پنج درصد از مجموع واجدان شرایط رأی دادن مازندران در انتخابات مجلس یازدهم را رای اولی‌ها تشکیل می‌دهند.

  وی افزود: انتخابات نشاط سیاسی و اجتماعی در جامعه ایجاد می‌کند و بهار سیاسی کشور است، ستادهای انتخاباتی در مازندران فعال شده و عوامل اجرایی مشغول فعالیت هستند، انتخابات نشانگر اقتدار و همبستگی ملی و یک نهضت سیاسی است.

  حسین‌زادگان اعلام کرد: از ۳ هزار و ۸۰ شعبه در سطح استان مازندران، ۲هزار و ۴۵۴ شعبه اصلی و ۶۲۶ شعبه سیار در طول برگزاری انتخابات فعال هستند، مردم این استان می‌توانند از بین ۱۴۵ نامزد تایید صلاحیت شده از ۹ حوزه انتخابیه مازندران ۱۲ نفر از افراد اصلح را راهی مجلس شورای اسلامی کنند.

  این مسؤول گفت: مردم می‌دانند امور کشور با انتخاب آنان می‌گذرد، مازندران از استان‌هایی است که مشارکت بالایی در انتخابات ادوار گذشته داشته و در دوره قبل برای دهمین دوره مجلس شورای اسلامی بیش از ۷۲ درصد مردم استان در انتخابات مشارکت داشتند و امیدواریم در این دوره نیز مشارکت موثر و پررنگ باشد.

  وی تصریح کرد: از ۳ میلیون و ۳۰۰ نفر جمعیت استان مازندران ۲ میلیون۴۳۴ هزار نفر واجد شرایط شرکت در انتخابات هستند که از این بین ۱۱۴ هزار و نفر رأی اولی هستند و حدود پنج درصد از مجموع واجدین شرایط رای دادن در انتخابات مجلس یازدهم را رأی اولی‌ها تشکیل می‌دهند.

  حسین‌زادگان خاطرنشان کرد: تنوع و تکثر حضور نامزدها، احزاب و گروه‌های سیاسی در یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی را یکی از بسترهای مشارکت حداکثری مردم در پای صندوق رأی است، برای داشتن انتخاباتی سالم فضای خوبی در جامعه حکمفرما است و صداو سیما نقش موثری در روشنگری و تبلیغ دارد، پس امیدواریم در روز انتخابات شاهد حضور حداکثری و انتخابی مناسب باشیم.

  برچسب ها :

  نظرات