آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • جمعه ۱۲ آذر ۱۴۰۰ , Friday 3 December 2021
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 113133
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۷ بهمن, ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۶
 • شما اینجا هستید :فرهنگی
 •   

  کتاب «خاطرات سردار بقایی» به مرحله بازخوانی رسید

  به گزارش آوای شمال؛

  آوای شمال/ ناصر پروانی شاعر درباره کتاب جدیدش گفت: کتاب «خاطرات سردار بقایی» که هم اکنون مشاور مقام معظم رهبری در امور نظامی هستند،مراحل پایانی نگارش را طی می کند.

  وی با بیان اینکه با سردار بقایی کتاب را بازخوانی می کنیم، افزود: این کتاب در سی و سومین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران عرضه نمی شود و زمان انتشار آن مشخص نیست چون در این کتاب به یک برهه تاریخی کشور می پردازم هنوز نامی برای آن انتخاب نکرده ام.برای انتشار آن با بنیاد حفظ آثار و ارزش های دفاع مقدس و نشر سخنوران صحبت کردیم و یکی از این دو ناشر کتاب را منتشر خواهند کرد.

  این شاعر ادامه داد: کتاب دیگرم مجموعه شعر دانشجویان دانشگاه شهید بهشتی است.کار گزینش اشعار این کتاب تمام شده است و شعرهایی از خودم و شصت شاعر دیگر را دربرمی گیرد از هر شاعر دو شعر آورده ام. اکثر این شاعران پزشک هستند و بقیه آن ها دانشجویان رشته های پیراپزشکی و پزشکی هستند. به دلیل اینکه این اشعار در شب شعری که برگزار می کردیم خوانده شدند احتمالا مجموعه شعر را هم با عنوان «شب پروانه ای » که عنوان شب شعر بود، منتشر خواهم کرد. انتشارات دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی کار انتشار این کتاب را برعهده خواهد داشت این کتاب در سی و سومین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران که سال آینده زودتر از سال های قبل یعنی در اواخر فروردین ماه برگزار می شود عرضه خواهد شد.

  پروانی گفت: هم اکنون یک مجموعه غزل را جمع آوری می کنم این کتابم به مناسبت چهل سالگی ام در تیرماه سال آینده منتشر خواهد شد. تاکنون هفتاد درصد شعرهای این مجموعه شعرم سروده شده اند برای همین به انتشار کتابم در تیرماه سال آینده خوش بین هستم.این مجموعه شعرم را هم مانند سایر کتاب هایم انتشارات گرایش تازه یا سخنوران منتشر خواهد کرد.

  برچسب ها :

  نظرات