آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • چهارشنبه ۱۷ آذر ۱۴۰۰ , Wednesday 8 December 2021
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 113081
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۶ بهمن, ۱۳۹۸ - ۱۶:۴۵
 • شما اینجا هستید :اخبار استان > فرهنگی
 •   

  تشکیل کانون‌های خادم‌یاری رضوی در شهرهای مازندران

  به گزارش آوای شمال؛

  آوای شمال/ سهیل صالحی ظهر امروز در همایش آموزشی توجیهی کانون‌های محلی و موضوعی شهرستان آمل که با حضور ارکان شهرستان و مسؤولان کانون محلی و موضوعی در دانشکده پرستاری حضرت زینب (س) آمل برگزار شد، اظهار کرد: خدمت‌رسانی به اقشار مختلف مردم با نام و نیت امام رضا(ع) و در جهت ترویج فرهنگ و سیره رضوی خدمتی است که ارزش معنوی بسیار بالا و همچنین خیر و سعادت دنیا و آخرت را به دنبال دارد.

  وی به آثار و برکات خدمت رسانی به نام اهل بیت(ع) به مردم به‌ویژه محرومان اشاره کرد و افزود: خدمت رسانی با نام اهل‌ بیت(ع) به مردم، علاوه بر آثار و برکات فراوان در زندگی و امورات معنوی هر انسان که قابل توصیف نیست، تاثیرات اجتماعی فراوانی دارد که این تاثیرات موجب سالم سازی جامعه اسلامی خواهد شد.

  مسؤول جشنواره خدمت دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی در مازندران  با اشاره به راه‌اندازی کانون‌های خادم‌یاری در استان‌های سراسر کشور، خاطرنشان کرد: کانون‌های خادم‌یاری در راستای ترویج فرهنگ و سیره رضوی و اهل بیت(ع)، شناسایی ظرفیت‌های هر استان و شهرستان‌ها در محلات مختلف، شناسایی اقشار آسیب‌پذیر جامعه، امدادرسانی و کمک به مستمندان با مشارکت خادمیاران رضوی تشکیل شد.

  صالحی استفاده از ظرفیت خادمیاران رضوی در زمینه‌های مختلف را با توجه به تخصص آنان برای تحقق ماموریت‌های محوله آستان قدس از اولویت دفاتر نمایندگی دانست و اضافه کرد: خادم‌یاران رضوی با انگیزه و نیت الهی به‌عنوان خادم هشتمین امام شیعیان زیر سایه پرچم توفیق خدمت را افتخار بزرگی برای خود می‌دانند و بدون هیچ چشم‌داشت مادی در بخش های گوناگون خدمت در ابعاد مختلف محرومیت زدایی و فرهنگی به عنوان خادم‌یار امام رئوف حاضر می‌شوند.

  وی رصد نیاز نیازمندان در اطراف کانون و وصل کردن خادمیاران به نیازمندان را از وظایف اصلی خادمیاران محله ای برشمرد و افزود: ترویج موضوع خادمیار در میان هم محله‌ای‌ها و انجام اقدامات عمومی با هماهنگی رابط شهرستان با استفاده از توان خادمیاران عمومی از دیگر وظایف مسؤولان کانون‌های محله‌ای است.

  مسؤول جشنواره خدمت دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی در مازندران همچنین به وظایف اصلی مسؤولان کانون‌های موضوعی اشاره کرد و گفت: تائید خدمت خادم‌یاران عضو کانون (عضو سامانه)، طراحی و اجرایی برنامه های عملیاتی تخصصی علاوه بر خدمت های مندرج در سامانه ،تبلیغ و ترویج موضوع خادمیار در مجموعه‌های تخصص مرتبط با کانون تخصصی مورد نظر از وظایف اصلی مسؤولان کانون‌های تخصصی است.

  صالحی به تهاجم فرهنگی دشمن اشاره کرد و گفت: دشمن با فعالیت‌های ضد دینی و تهاجم فرهنگی و رواج ناهنجاری در جامعه می‌خواهد ارزش‌ها و آرمان‌های ما را کمرنگ و محو سازد ولی ما باید با هوشیاری و تاسی از ائمه معصومان (ع) و الگو قرار دادن آنان در تمامی لحظات زندگی، اخلاق و سیره شان را در زندگی مان و جامعه ساری و جاری کنیم و خود را به امامان و ائمه اطهار نزدیک کنیم.

  وی در بخشی دیگر از مطالبش به جشنواره خدمت اشاره کرد و افزود: جشنواره خدمت فرصتی است تا خادم‌یاران طرح‌های الگویی خود و یا دیگر خادمیاران را در راستای محرومیت زدایی در بخش های مختلف جهت الگو برداری در جشنواره خدمت ثبت نمایند.‌

  مسؤول جشنواره خدمت دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی در مازندران  یادآور شد: در این جشنواره خادمیاران می توانند بهترین الگوها و ابتکارات خلاقانه را برای مساعدت و کمک به نیازمندان به‌منظور رفع محرومیت ارائه کنند تا این طرح‌ها پس از داوری و بررسی نهایی به‌عنوان الگوهای برتر معرفی و در دیگر نقاط کشور توسط خادمیاران اجرا شود.

  صالحی در بخش دیگری از سخنانش به آموزش سامانه برای مسؤولان کانون‌های محلی و موضوعی پرداخت و گفت: ابتدا هر خادم‌یاری باید اطلاعات هویتی خود را تایید نماید سپس عرصه و مصداق خدمتی انتخاب کند.

  وی درباره کارنامه خدمتی خادم‌یاران، رزرو خدمت توسط مسؤولان کانون محلی و بعضی از کانون‌های موضوعی، گزارش‌نویسی و چگونگی ثبت گزارش در سامانه، آموزش و آزمون در سامانه و دیگر موارد را به مسؤولان کانون‌ها آموزش دادند.

  گفتنی است،شهرستان آمل دارای یک‌هزار و ۸۵۴  خادم‌یار است که در ۳۷ کانون محلی و ۲۰ کانون موضوعی فعالیت می‌کنند.‌

  همچنین در حاشیه این مراسم به مناسبت ولادت با سعادت حضرت فاطمه (س) و روز زن از بانوان مسؤول کانون‌های محله‌ای تجلیل به عمل آمد.

  برچسب ها :

  نظرات