آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • چهارشنبه ۱۷ آذر ۱۴۰۰ , Wednesday 8 December 2021
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 113080
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۶ بهمن, ۱۳۹۸ - ۱۶:۴۵
 • شما اینجا هستید :اخبار استان > فرهنگی
 •   

  شهدای مدافع حرم مازندران احیاگر یادمان هفت تپه

  به گزارش آوای شمال؛

  آوای شمال/ عباس جانی‌پور با بیان اینکه پادگانی در دوران دفاع مقدس در سال ۶۴ تا پایان جنگ تحمیلی برای لشکر ۲۵ عملیاتی سپاه کربلا در منطقه عمومی شوش و در نزدیکی آثار باستانی چغازنبیل بنا شده بود، اظهار کرد: این پادگان در زمان جنگ به واسطه بمباران هوایی رژیم بعثی عراق مورد حمله قرار گرفت.

  وی افزود: در این بمباران ۱۳۵ شهید والا مقام تقدیم انقلاب شد که در راس آن‌ها شهید جعفر شیرسوار بوده است.

  مسؤول احیای یادمان شهدای هفت تپه با اشاره به اینکه این موضوع در سال ۹۳ با همت فرمانده سپاه کربلا اجرا شد، بیان کرد: شهیدان مدافع حرم حسن رجایی‌فر، رحیم کابلی، محمد بلباسی، سیدجلال حبیب‌الله‌پور و علیرضا بریری از ۵ شهیدی بودند که به عنوان احیاگر این یادمان معرفی شدند و در زمان اعزام گروه راهیان نور در آنجا مستقر می‌شدند و از زائرین هفت تپه پذیرایی می‌کردند.

  جانی‌پور با اشاره به اینکه این شهیدان زمانی که در سال ۹۵ در منطقه در خان‌طومان به درجه شهادت رسیدند یک سال  این کار به زمین مانده بود، خاطرنشان کرد: بعد از یک سال توقف، به پیشنهاد فرماندهان سپاه شهرستان‌ها، فرمانده سپاه کربلا، فرمانده عملیاتی لشکر ۲۵ کربلا و ستاد پشتیبانی احیای یادمان هفت‌تپه، اجرای آن به ما واگذار شد و ما برای این امر کارهای اصلی و مستندسازی آن را آغاز کردیم.

  وی با اشاره به اینکه  قرار است دانش‌آموزان زائر از این مجموعه بازدید داشته باشند، بیان کرد: امسال دست اندرکاران احیای یادمان شهدای هفت تپه  زودتر از موعد در آنجا حضور یافتند و در حال آماده‌سازی این فضا برای بازدید دانش‌آموزان و زائرین هستند.

  مسؤول احیای یادمان شهدای هفت‌تپه با بیان اینکه امسال قرار است به همت استان‌های گلستان و مازندران دو کار به یاد ماندنی ساخته شود، یادآور شد: قرار است برای شهدایی که در سال ۹۶ و ۹۷ در این منطقه خاکسپاری شدند حسینیه‌ای با همت سپاه کربلا و کسانی که اهل فرهنگ جهاد، ایثار و شهادت هستند احداث می‌شود.

  برچسب ها :

  نظرات