آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • شنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۰ , Saturday 4 December 2021
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 113077
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۶ بهمن, ۱۳۹۸ - ۱۶:۴۵
 • شما اینجا هستید :اخبار استان > سیاسی
 •   

  معاون قوه قضائیه:

  هیچ مماشاتی در مبارزه با فساد نداریم

  به گزارش آوای شمال؛

  آوای شمال/ حجت‌الاسلام هادی صادقی ظهر امروز در دیدار با نماینده ولی فقیه در مازندران اظهار کرد: مبارزه با فساد با شدت در حال انجام است، در خصوص پرونده‌های اخیر و مفاسد اخیر پرونده‌هایی داریم که شخص رئیس قوه قضائیه در میدان عمل هستند که این کار کمک به افکار عمومی کرده است، البته کارهای زیادی باید انجام شود.

  وی اضافه کرد: می‌خواهیم با برنامه فرهنگی، کرامت انسانی و تکریم ارباب رجوع صورت بگیرد، حجم ورودی حدود ۱۷‌ میلیون پرونده است که فاجعه بوده و بیش از دو برابر استاندارد است، این همه پرونده دقت را پایین و نارضایتی می‌آورد.

  صادقی ادامه داد: در مجموع جریان خوبی صورت گرفته و پرونده‌هایی که زمان زیادی از آن گذشته به روز شود و زودتر پیگیری شود تا پرونده به اصطلاح پیر نشود، باید مقداری اصلاح قانونی هم صورت گیرد و خیلی از پرونده‌ها اصلا نباید وارد دادگاه بشود و باید موارد خاص وارد دادگاه شود.

  معاون فرهنگی قوه قضائیه گفت: رئیس قوه قضائیه قصد دارد به همه استان‌ها برای بازدید سری بزند تا مشکلات قضایی کمتر شود، ما پیشنهاد می‌دهیم که مسابقات سراسری قرآنی در قوه قضائیه در مازندران برگزار شود، دو چیز در سازندگی افراد تاثیرگذار است، یکی قرآن و دیگری اهل بیت، که باعث دگرگونی در افراد می‌شود.

  آیت الله محمدباقر محمدی لائینی نماینده ولی فقیه در مازندران نیز در این دیدار اظهار کرد: بسیاری از پرونده‌ها اصلا نباید وارد دادگاه شود و باید در دستگاه‌های مربوطه حل شود، بهتر است مسؤولان بیشتر به درد مردم گوش دهند و در میدان باشند.

  وی افزود: برنامه‌ریزی برای بازدید افکار عمومی باید در دستور کار قرار بگیرد، تا مردم‌ به باور مبارزه با فساد برسند، مردم‌ به مفاسدی که به دستگاه قضا وصل می‌شود بسیار حساس هستند تا پرونده عادی، نباید این شور و این موج مبارزه با فساد خاموش شود، البته احساسی هم نباید عمل کرد.

  محمدی لائینی بیان کرد: در استان مازندران سه میلیون جمعیت داریم، ولی حدود ۳۰ میلیون مسافر داریم، بخاطر همین مسائل قضایی در استان ما بسیار بیشتر است. یعنی ما با بودجه‌ای که برای سه میلیون نفر است باید برای ۳۰ میلیون هزینه شود.

  نماینده ولی فقیه در مازندران تصریح کرد: حال باید وارد مسئله فرهنگی هم شویم که این فرهنگ‌هایی که توسط مسافران وارد می‌شود چگونه برخورد شود و بودجه بندی شود، تا بودجه برای ۳۰ میلیون نفر تعریف شود و نه برای ۳ میلیون نفر، بخصوص در مسائل فرهنگی و قرآنی توجه شود‌.

  وی عنوان کرد: در استان مازندران بسیار نیروهای قرآنی ممتازی داریم که باید فرهنگ قرآنی در این استان گسترده‌تر شود، دارا بودن اخلاقیات قرآنی تعداد پرونده‌های قضایی را کاهش خواهد داد، در این رابطه باید همه دستگاه‌ها اجرایی وارد مسائل قرآنی شوند تا‌ مشکلات حل شود.

  برچسب ها :

  نظرات